Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Norwedzy już korzystają z nowej sieci TETRA

Norwedzy już korzystają z nowej sieci TETRA

W połowie tego roku nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszego etapu budowy narodowej sieci łączności radiowej dla służb w Norwegii o nazwie „”Nødnett”.

„Jest to bardzo ważny krok w kierunku budowy nowoczesnego, niezawodnego oraz bezpiecznego systemu komunikacji wykorzystywanego przez służby odpowiedzialne za ochronę i ratowanie ludzkiego zdrowia i życia” – powiedział Minister Sprawiedliwości Knut Storberget. Na oficjalnym otwarciu byli obecnie szefowie resortu Handlu i Przemysłu –Trond Giske oraz Minister Zdrowia i Opieki Społecznej Anne-Grete Strøm-Erichsen.

W pierwszej kolejności zbudowano 234 stacje bazowe TETRA w rejonach takich miast jak: Østfold, Follo, Oslo, Romerike, Asker, Bærum, Søndre, Buskerud. Dodatkowe 1700 zostanie zainstalowanych na pozostałym obszarze kraju, uzyskując w ten sposób 100% pokrycia ludnościowego i 80% pokrycia obszarowego. Dostawcą infrastrukturalnym jest Motorola (Dimetra IP), zaś Nokia Siemens Networks jest integratorem całego projektu.

Poniżej galeria zdjęć z oficjalnego otwarcia połączonego z pokazem sprawności służb ratunkowych podczas zaimprowizowanego wypadku.

GALERIA ZDJĘĆ


odnett01.jpg odnett01.jpg odnett01.jpg
nodnett06.jpg nodnett07.jpg nodnett08.jpg nodnett09.jpg
nodnett10.jpg nodnett11.jpg nodnett11a.jpg nodnett12.jpg
nodnett13.jpg nodnett14.jpg nodnett15.jpg nodnett16.jpg

źródło: regjeringen.no

Więcej o projekcie budowy sieci Nødnett – czytaj (EN) : pdf-icon_smallNødnett. New Public Safety Radio Network in Norway

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń