Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA w nowej linii metra w Stambule

Łączność TETRA w nowej linii metra w Stambule

Historia kolei podziemnej w Stambule rozpoczęła się już w 1875 roku, kiedy to otwarto linię Tünel, łączącą dwie stacje, lecz dopiero w 2000 roku uruchomiono nowoczesną linię metra z 12 stacjami. Teraz zaś po azjatyckiej stronie miasta budowana jest linia, która po ukończeniu będzie miała 21,6 km długości, 16 stacji i połączy dwie dzielnice: Kadiköy i Kartal. Zakończenie prac jest planowane na początek 2015 roku.

Wyposażenie powstającej linii metra w łączność radiową zlecono firmie AIR (American International Radio Inc.), największemu dystrybutorowi Motorola Solutions w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Azji. Sprzęt firmy Motorola nie będzie nowością w stambulskim metrze, gdyż działająca obecnie linia już korzysta z jej infrastruktury oraz radiotelefonów TETRA. Tę właśnie technologię łączności radiowej wybrano z racji jej niezawodności i zdolności do pracy nawet w nieprzyjaznych środowiskach.

Podczas realizacji zamówienia firma AIR współpracowała z operatorem stambulskiego metra, Istanbul Ulasim A. S., aby spełnić wszystkie wymagania w zakresie zapewnienia zasięgu sieci radiowej wewnątrz tunelu i na obszarze stacji, dostarczenia terminali przewoźnych i ręcznych oraz obsługi technicznej i gwarancyjnej. Poza zapewnieniem łączności pomiędzy maszynistą a dyspozytornią oraz poszczególnymi wagonami, należało wyposażyć pociągi metra w interaktywny system ułatwiający maszyniście nawiązywanie łączności oraz podawanie komunikatów poprzez interkom, połączony z radiotelefonem TETRA Motorola MTM800. Ponadto, system łączności miał umożliwiać:

  • przekazywanie komunikatów z dyspozytorni do maszynisty lub jednego/wielu wagonów pociągu metra,
  • przesyłanie wiadomości tekstowych z dyspozytorni do jednego/wielu wagonów oraz w odwrotną stronę,
  • wysyłanie do dyspozytorni sygnału alarmowego w przypadku wciśnięcia przez maszynistę odpowiedniego przycisku,
  • aktywowanie mikrofonu w kabinie maszynisty z dyspozytorni.

Firma AIR zainstalowała 75 zaprojektowanych i wykonanych przez siebie urządzeń OBS (On Board System) wraz z 75 radiotelefonami MTM800 i akcesoriami. OBS to oparte o mikrokontroler urządzenie przeznaczone do współpracy z radiotelefonem, posiadające wbudowaną klawiaturę i wyświetlacz LCD. Ma ono wiele portów wejściowych/wyjściowych oraz interfejsów szeregowych, dzięki czemu można je w dużym stopniu dowolnie konfigurować i przystosowywać do różnorodnych aplikacji.

 

 

Źródło: www.airadio.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń