Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA w nowej linii metra w Stambule

Łączność TETRA w nowej linii metra w Stambule

Historia kolei podziemnej w Stambule rozpoczęła się już w 1875 roku, kiedy to otwarto linię Tünel, łączącą dwie stacje, lecz dopiero w 2000 roku uruchomiono nowoczesną linię metra z 12 stacjami. Teraz zaś po azjatyckiej stronie miasta budowana jest linia, która po ukończeniu będzie miała 21,6 km długości, 16 stacji i połączy dwie dzielnice: Kadiköy i Kartal. Zakończenie prac jest planowane na początek 2015 roku.

Wyposażenie powstającej linii metra w łączność radiową zlecono firmie AIR (American International Radio Inc.), największemu dystrybutorowi Motorola Solutions w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Azji. Sprzęt firmy Motorola nie będzie nowością w stambulskim metrze, gdyż działająca obecnie linia już korzysta z jej infrastruktury oraz radiotelefonów TETRA. Tę właśnie technologię łączności radiowej wybrano z racji jej niezawodności i zdolności do pracy nawet w nieprzyjaznych środowiskach.

Podczas realizacji zamówienia firma AIR współpracowała z operatorem stambulskiego metra, Istanbul Ulasim A. S., aby spełnić wszystkie wymagania w zakresie zapewnienia zasięgu sieci radiowej wewnątrz tunelu i na obszarze stacji, dostarczenia terminali przewoźnych i ręcznych oraz obsługi technicznej i gwarancyjnej. Poza zapewnieniem łączności pomiędzy maszynistą a dyspozytornią oraz poszczególnymi wagonami, należało wyposażyć pociągi metra w interaktywny system ułatwiający maszyniście nawiązywanie łączności oraz podawanie komunikatów poprzez interkom, połączony z radiotelefonem TETRA Motorola MTM800. Ponadto, system łączności miał umożliwiać:

  • przekazywanie komunikatów z dyspozytorni do maszynisty lub jednego/wielu wagonów pociągu metra,
  • przesyłanie wiadomości tekstowych z dyspozytorni do jednego/wielu wagonów oraz w odwrotną stronę,
  • wysyłanie do dyspozytorni sygnału alarmowego w przypadku wciśnięcia przez maszynistę odpowiedniego przycisku,
  • aktywowanie mikrofonu w kabinie maszynisty z dyspozytorni.

Firma AIR zainstalowała 75 zaprojektowanych i wykonanych przez siebie urządzeń OBS (On Board System) wraz z 75 radiotelefonami MTM800 i akcesoriami. OBS to oparte o mikrokontroler urządzenie przeznaczone do współpracy z radiotelefonem, posiadające wbudowaną klawiaturę i wyświetlacz LCD. Ma ono wiele portów wejściowych/wyjściowych oraz interfejsów szeregowych, dzięki czemu można je w dużym stopniu dowolnie konfigurować i przystosowywać do różnorodnych aplikacji.

 

 

Źródło: www.airadio.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń