Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Artykuły TETRA dla Polski (OCSŁR-1)

TETRA dla Polski (OCSŁR-1)

Sytuacja w Polsce.

Systemy trankingowe działają w Polsce od roku 1991, kiedy to powstała sieć Radio Net. Wprowadzenie do powszechnego stosowania systemów trankingowych ma istotne znaczenie dla naszego kraju. W minionych latach z powodu ograniczonego dostępu do publicznej łączności radiowej, rozwinęły się w Polsce indywidualne sieci dyspozytorskie różnych urzędów, organizacji, przedsiębiorstw, firm, spółek i innych przedmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych. Takich sieci działa obecnie około 2000, wykorzystując najczęściej w sposób mało efektywny nadmierną liczbę kanałów radiowych w różnych zakresach częstotliwości. Owe niezależne sieci łączności, to głównie systemy analogowe z bardzo ograniczonym wachlarzem usług. Wobec powyższego jakakolwiek koordynacja lub integracja jest znacznie utrudniona.

Lista zainstalowanych systemów TETRA znajduje się w artykule 10 lat TETRY w Polsce !

Obecnie, wobec perspektywy organizowania przez Polskę prestiżowego turnieju piłkarskiego EURO 2012, zbudowanie niezawodnej, profesjonalnej sieci łączności dla służb porządkowych wydaję się być nieuniknione.

Do realizacji tego zadania powstał projekt w CPI ( Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ) o nazwie Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej – etap I ( w skrócie OCSŁR-1)

Na stronie CPI czytamy:

„Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego oraz zmniejszenie ew. strat związanych z klęskami żywiołowymi czy aktami terrorystycznymi, poprzez zwiększenie efektywności współdziałania służb porządku publicznego i ratownictwa oraz podmiotów  zaangażowanych w obsługę  piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012. Realizacja ww. celu będzie możliwa poprzez zapewnienie nowoczesnej, bezprzewodowej, cyfrowej platformy komunikacyjnej. Funkcjonalność platformy umożliwi wymianę korespondencji głosowej jak również mobilny i bezpieczny dostęp do zasobów bazodanowych, w tym danych SIS. W oparciu o wdrożone rozwiązanie możliwe będzie zapewnienie nowoczesnych stanowisk dowodzenia/kierowania posiadających gwarantowaną komunikację z siłami zlokalizowanymi bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Rezultatem projektu będzie wdrożenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej, zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie RP za bezpieczeństwo i ratownictwo oraz obsługę EURO 2012 (obszar pokrycia systemu odnosi się do miast, na terenie których planowane jest rozgrywanie meczy piłkarskich EURO 2012 wraz z przyległymi do nich powiatami).”

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń