Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Artykuły TETRA dla Polski (OCSŁR-1)

TETRA dla Polski (OCSŁR-1)

Sytuacja w Polsce.

Systemy trankingowe działają w Polsce od roku 1991, kiedy to powstała sieć Radio Net. Wprowadzenie do powszechnego stosowania systemów trankingowych ma istotne znaczenie dla naszego kraju. W minionych latach z powodu ograniczonego dostępu do publicznej łączności radiowej, rozwinęły się w Polsce indywidualne sieci dyspozytorskie różnych urzędów, organizacji, przedsiębiorstw, firm, spółek i innych przedmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych. Takich sieci działa obecnie około 2000, wykorzystując najczęściej w sposób mało efektywny nadmierną liczbę kanałów radiowych w różnych zakresach częstotliwości. Owe niezależne sieci łączności, to głównie systemy analogowe z bardzo ograniczonym wachlarzem usług. Wobec powyższego jakakolwiek koordynacja lub integracja jest znacznie utrudniona.

Lista zainstalowanych systemów TETRA znajduje się w artykule 10 lat TETRY w Polsce !

Obecnie, wobec perspektywy organizowania przez Polskę prestiżowego turnieju piłkarskiego EURO 2012, zbudowanie niezawodnej, profesjonalnej sieci łączności dla służb porządkowych wydaję się być nieuniknione.

Do realizacji tego zadania powstał projekt w CPI ( Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ) o nazwie Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej – etap I ( w skrócie OCSŁR-1)

Na stronie CPI czytamy:

„Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego oraz zmniejszenie ew. strat związanych z klęskami żywiołowymi czy aktami terrorystycznymi, poprzez zwiększenie efektywności współdziałania służb porządku publicznego i ratownictwa oraz podmiotów  zaangażowanych w obsługę  piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012. Realizacja ww. celu będzie możliwa poprzez zapewnienie nowoczesnej, bezprzewodowej, cyfrowej platformy komunikacyjnej. Funkcjonalność platformy umożliwi wymianę korespondencji głosowej jak również mobilny i bezpieczny dostęp do zasobów bazodanowych, w tym danych SIS. W oparciu o wdrożone rozwiązanie możliwe będzie zapewnienie nowoczesnych stanowisk dowodzenia/kierowania posiadających gwarantowaną komunikację z siłami zlokalizowanymi bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Rezultatem projektu będzie wdrożenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej, zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie RP za bezpieczeństwo i ratownictwo oraz obsługę EURO 2012 (obszar pokrycia systemu odnosi się do miast, na terenie których planowane jest rozgrywanie meczy piłkarskich EURO 2012 wraz z przyległymi do nich powiatami).”

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń