Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju.

Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i rozszerzać zasięg istniejącej narodowej sieci TETRA w Rumuni, aby zapewnić krajowym organizacjom bezpieczeństwa publicznego odporną i bezpieczną komunikację o znaczeniu krytycznym.

Jako część siedmioletniej umowy ramowej przyznanej przez rumuńską rządową Służbę Telekomunikacji Specjalnej – Motorola Solutions zainstaluje 800 stacji bazowych standardu TETRA. Nowa cyfrowa technologia zapewni – policji, straży pożarnej, pogotowiu i państwowym służbom bezpieczeństwa – sprawdzoną, niezawodną łączność, która poprawi współpracę między zespołami działającymi na pierwszej linii. Osoby te służą i chronią codziennie 21 milionów obywateli.

Nowa sieć zapewni również wzajemne połączenie pomiędzy łącznością TETRA oraz siecią szerokopasmową. Realizowane to będzie poprzez usługi łączności PTT – zgodne ze standardem 3GPP. Jest to nowej generacji rozwiązanie o znaczeniu krytycznym WAVE – „naciśnij, aby mówić” (push to talk). To rozszerza sieć TETRA w celu usprawnienia współpracy pomiędzy zespołami.

„Technologia komunikacyjna jest kluczowym sprzymierzeńcem dla ludzi niosących pierwszą pomoc. Codziennie doświadczają oni sytuacji, gdzie każda sekunda się liczy i muszą być w stanie szybko i łatwo współpracować” – powiedział Mark Schmidl, starszy wiceprezes w firmie Motorola Solutions. „Nasze rozwiązania komunikacyjne TETRA są sprawdzone oraz obdarzone zaufaniem przez agencje bezpieczeństwa publicznego na całym świecie, a ta sieć będzie wspierać rumuńskie służby ratunkowe w ich misji zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa publicznego”.

Firma Motorola Solutions zapewni również wsparcie techniczne 24/7, konserwacje, naprawy i usługi. Będąc od ponad 25 lat zaufanym partnerem organizacji bezpieczeństwa publicznego w Rumuni – Motorola Solutions wdrożyła ostatnio również system kamery nasobne oraz systemów łączności w rumuńskiej Policji, Straży Granicznej oraz Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Źródło i fot.: newsroom.motorolasolutions.com

 

O firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania w zakresie lądowej mobilnej łączności radiowej o znaczeniu krytycznym, zabezpieczeń wideo i kontroli dostępu oraz oprogramowania dla centrów dowodzenia, wspierane przez usługi zarządzania i wsparcia, tworzą najbardziej zintegrowany ekosystem technologiczny, dzięki któremu społeczności stają się bezpieczniejsze, a firmy mogą zachować wydajność i bezpieczeństwo. W firmie Motorola Solutions wprowadzamy nową erę w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i ochrony. Dowiedz się więcej na stronie www.motorolasolutions.com.

Śledź @MotoSolutions na Twitterze

Śledź @MotorolaSolutions na Instagramie

Śledź @MotorolaSolutions na LinkedIn

Polub @MotorolaSolutions na Facebook

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń