Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions zmodernizuje i unowocześni sieć TETRA służb mundurowych na Litwie

Motorola Solutions zmodernizuje i unowocześni sieć TETRA służb mundurowych na Litwie

14 lutego br. w Wilnie doszło do podpisania pięcioletniej umowy – pomiędzy Motorola Solutions a Departamentem Łączności i Informatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Litwy – obejmującej utrzymanie, wsparcie i unowocześnienie ogólnokrajowego cyfrowego systemu łączności radiowej TETRA. Sieć ta zapewnia niezawodną i bezpieczną łączność w sytuacjach krytycznych litewskim służbom mundurowym: Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji, agencjom porządku publicznego oraz ratownictwu medycznemu.

W ramach zawartego kontraktu Motorola Solutions przeprowadzi modernizację i udoskonali redundantną sieć radiokomunikacyjną, począwszy od osprzętu kontrolerów sieci, po oprogramowanie sterujące pracą stacji bazowych. Motorola Solutions zapewni także pięcioletnie utrzymanie sieci, obejmujące całodobowe monitorowanie przez Centrum Nadzoru Operacyjnego, wsparcie techniczne, serwis i ochronę, jak również pełną obsługę incydentów awaryjnych. Usługi te wykorzystują technologie najnowszej generacji do zapewnienia jak najefektywniejszego dysponowania zasobami, zwiększając wykrywalność i poprawiając wydajność.

„Zapewnienie niezawodnej komunikacji naszym służbom porządkowym i ratunkowym w kraju i na jego granicach jest sprawą zasadniczą” wyjaśnił Evaldas Serbenta, dyrektor Departamentu Łączności i Informatyki w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Litwy. „Będziemy w stanie sprostać najwyższym standardom bezpieczeństwa publicznego jedynie wtedy, gdy wyposażymy nasze służby w najnowocześniejsze systemy łączności krytycznej, spełniające i wykraczające ponad wymagania dzisiejsze i przyszłościowe. Wówczas nasi ludzie na pierwszej linii będą mogli polegać na swoim technologicznym zabezpieczeniu i w dłuższej perspektywie skupiać się na codziennej pracy operacyjnej.”

„Motorola Solutions zmodernizuje litewską cyfrową sieć radiokomunikacyjną umożliwiając dostęp do najnowszych funkcjonalności i usług bezpieczeństwa”, powiedział Michael Kaae, wiceprezes Motorola Solutions ds. Skandynawii, Europy Wschodniej i Rosji. „Najlepsze w swojej klasie usługi świadczone w trybie 24/7 przez nasze regionalne Centrum Nadzoru Operacyjnego, które nie tylko zapewnia usługę nadzoru w czasie rzeczywistym w celu zapewnienia maksymalnej dostępności sieci, lecz także umożliwia monitorowanie proaktywne, pozwalające na wykrywanie zagrożeń zanim wywołają one poważniejsze perturbacje w sieci, tym samym zapewniając system najwyższej jakości, bezpieczny i dostępny dla wszystkich użytkowników.”

Źródło i fot.: https://newsroom.motorolasolutions.com

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronę www.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowy kanał informacyjny.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń