Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions przejmuje sieć TETRA Nodnett

Motorola Solutions przejmuje sieć TETRA Nodnett

Funkcjonariusze-norweskich-sluzb-z-radiotelefonem-TETRA-MTP850-small.jpg Norwegia, Oslo – 11 stycznia 2012. Motorola Solutions, lider na rynku rozwiązań komunikacyjnych stosowanych w sytuacjach krytyczny, podpisała  z Nokia Siemens Networks (NSN) umowę, na mocy której przejęła odpowiedzialność za ogólnokrajową, norweską sieć TETRA „Nødnett”, włączając w to jej pracowników. Nødnett jest międzyagencyjnym systemem łączności radiowej dla służb w Norwegii.

Sieć należy do DNK (Dyrekcja ds. Łączności Kryzysowej) – wydzielonej i zależnej komórka Ministerstwa Sprawiedliwości, która kieruje rozwojem sieci komunikacyjnej dla ratownictwa i bezpieczeństwa publicznego w Norwegii.

Obie strony porozumienia planują zakończyć transakcję przed końcem lutego 2012, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków, włączając zgodę organu nadzoru, a w szczególności zgodę norweskiego Rządu.

W związku z postanowieniami końcowymi Motorola Solutions będzie odpowiedzialna za dalsze wdrażanie, rozwój oraz zarządzanie siecią Nødnett.

Kluczowe fakty

  • Zgodnie z umową Motorola przejmie od Nokia Siemens Solutions rolę głównego dostawcy i integratora dla DNK.
  • Po sfinalizowaniu transakcji Motorola Solutions rozszerzy zakres swoich działań, stając się głównym dostawcą technologii dla cyfrowej sieci komunikacyjnej TETRA, włączając usługi z obszaru jej wdrażania i rozwoju.
  • Dla dotychczasowych pracowników Nokia Siemens Networks związanych z Nødnett umowa przewiduje możliwość kontynuacji pracy w Motorola Solutions.
  • Motorola Solutions, wiodący dostawca TETRA o światowej renomie, zapewnia rozwiązania w zakresie  infrastruktury, terminali, aplikacji oraz usług, które dostarcza do użytku w ponad 100 krajach. Motorola ogłosiła niedawno, że dostarczyła już 1.5 miliona terminali TETRA na całym świecie.
  • Motorola Solutions Global Services Organization posiada duże doświadczenie w integracji i obsłudze sieci komunikacyjnych o kluczowym znaczeniu jako operator ogólnokrajowych sieci bezpieczeństwa, w tym w Danii jako właściciel operatora. Wspiera także funkcjonowanie takich systemów komunikacji w Austrii, Portugalii i Irlandii.

Manuel Torres Wiceprezes i Dyrektor Generalny Motorola Solutions w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie

„Jesteśmy zachwyceni mając możliwość umocnienia naszej długotrwałej współpracy z DNK jako głównym partnerem w procesie wdrażania oraz zarządzania ogólnokrajową siecią Nødnett. Strategiczne rozwiązania z zakresu usług komunikacyjnych stanowią główny obszar prac Motorola Solutions. Jesteśmy integratorem o dominującej pozycji, jeśli chodzi o technologię TETRA. Mamy pewność, że we współpracy z DNK i innymi zaangażowanymi stronami, Motorola Solutions będzie skutecznym dostawcą usług komunikacyjnych, które we właściwy sposób spełnią swoje zadania dla instytucji o kluczowym znaczeniu.”

Esa Harju, Główny Dyrektor na Skandynawię i Europę Bałtycką Nokia Siemens Networks

„Motorola Solutions już jest kluczowym dostawcą Nødnett. W oparciu o jego doświadczenie oraz dotychczasową działalność w tym zakresie, jesteśmy pewni, że doskonale nadaje się do przejęcia odpowiedzialności za Nødnett, podczas gdy Nokia Siemens Networks wraz z operatorami komercyjnymi koncentruje swoje działania na mobilnej łączności szerokopasmowej. Wierzymy, że współpraca z głównym dostawcą usług TETRA będzie korzystna zarówno dla samego projektu, jak i osób, które nad nim pracują.”

Źródło: www.motorolasolutions.com

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

Informacje o firmie Nokia Siemens Networks
Nokia Siemens Networks jest dostawcą usług telekomunikacyjnych. Koncentrując się na innowacji i zrównoważonym rozwoju, firma oferuje kompletne portfolio mobilnych, technologii sieci stacjonarnych i konwergentnych, jak również profesjonalne usługi, w tym doradztwo i integrację systemów, wdrożenia, utrzymanie i usługi zarządzane. Jest jednym z największych dostawców urządzeń telekomunikacyjnych, oprogramowania i usług na świecie. Firma działa w 150 krajach, a jej siedziba mieści się w Espoo w Finlandii. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.nokiasiemensnetworks.com.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń