Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions przejmuje sieć TETRA Nodnett

Motorola Solutions przejmuje sieć TETRA Nodnett

Funkcjonariusze-norweskich-sluzb-z-radiotelefonem-TETRA-MTP850-small.jpg Norwegia, Oslo – 11 stycznia 2012. Motorola Solutions, lider na rynku rozwiązań komunikacyjnych stosowanych w sytuacjach krytyczny, podpisała  z Nokia Siemens Networks (NSN) umowę, na mocy której przejęła odpowiedzialność za ogólnokrajową, norweską sieć TETRA „Nødnett”, włączając w to jej pracowników. Nødnett jest międzyagencyjnym systemem łączności radiowej dla służb w Norwegii.

Sieć należy do DNK (Dyrekcja ds. Łączności Kryzysowej) – wydzielonej i zależnej komórka Ministerstwa Sprawiedliwości, która kieruje rozwojem sieci komunikacyjnej dla ratownictwa i bezpieczeństwa publicznego w Norwegii.

Obie strony porozumienia planują zakończyć transakcję przed końcem lutego 2012, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków, włączając zgodę organu nadzoru, a w szczególności zgodę norweskiego Rządu.

W związku z postanowieniami końcowymi Motorola Solutions będzie odpowiedzialna za dalsze wdrażanie, rozwój oraz zarządzanie siecią Nødnett.

Kluczowe fakty

  • Zgodnie z umową Motorola przejmie od Nokia Siemens Solutions rolę głównego dostawcy i integratora dla DNK.
  • Po sfinalizowaniu transakcji Motorola Solutions rozszerzy zakres swoich działań, stając się głównym dostawcą technologii dla cyfrowej sieci komunikacyjnej TETRA, włączając usługi z obszaru jej wdrażania i rozwoju.
  • Dla dotychczasowych pracowników Nokia Siemens Networks związanych z Nødnett umowa przewiduje możliwość kontynuacji pracy w Motorola Solutions.
  • Motorola Solutions, wiodący dostawca TETRA o światowej renomie, zapewnia rozwiązania w zakresie  infrastruktury, terminali, aplikacji oraz usług, które dostarcza do użytku w ponad 100 krajach. Motorola ogłosiła niedawno, że dostarczyła już 1.5 miliona terminali TETRA na całym świecie.
  • Motorola Solutions Global Services Organization posiada duże doświadczenie w integracji i obsłudze sieci komunikacyjnych o kluczowym znaczeniu jako operator ogólnokrajowych sieci bezpieczeństwa, w tym w Danii jako właściciel operatora. Wspiera także funkcjonowanie takich systemów komunikacji w Austrii, Portugalii i Irlandii.

Manuel Torres Wiceprezes i Dyrektor Generalny Motorola Solutions w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie

„Jesteśmy zachwyceni mając możliwość umocnienia naszej długotrwałej współpracy z DNK jako głównym partnerem w procesie wdrażania oraz zarządzania ogólnokrajową siecią Nødnett. Strategiczne rozwiązania z zakresu usług komunikacyjnych stanowią główny obszar prac Motorola Solutions. Jesteśmy integratorem o dominującej pozycji, jeśli chodzi o technologię TETRA. Mamy pewność, że we współpracy z DNK i innymi zaangażowanymi stronami, Motorola Solutions będzie skutecznym dostawcą usług komunikacyjnych, które we właściwy sposób spełnią swoje zadania dla instytucji o kluczowym znaczeniu.”

Esa Harju, Główny Dyrektor na Skandynawię i Europę Bałtycką Nokia Siemens Networks

„Motorola Solutions już jest kluczowym dostawcą Nødnett. W oparciu o jego doświadczenie oraz dotychczasową działalność w tym zakresie, jesteśmy pewni, że doskonale nadaje się do przejęcia odpowiedzialności za Nødnett, podczas gdy Nokia Siemens Networks wraz z operatorami komercyjnymi koncentruje swoje działania na mobilnej łączności szerokopasmowej. Wierzymy, że współpraca z głównym dostawcą usług TETRA będzie korzystna zarówno dla samego projektu, jak i osób, które nad nim pracują.”

Źródło: www.motorolasolutions.com

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

Informacje o firmie Nokia Siemens Networks
Nokia Siemens Networks jest dostawcą usług telekomunikacyjnych. Koncentrując się na innowacji i zrównoważonym rozwoju, firma oferuje kompletne portfolio mobilnych, technologii sieci stacjonarnych i konwergentnych, jak również profesjonalne usługi, w tym doradztwo i integrację systemów, wdrożenia, utrzymanie i usługi zarządzane. Jest jednym z największych dostawców urządzeń telekomunikacyjnych, oprogramowania i usług na świecie. Firma działa w 150 krajach, a jej siedziba mieści się w Espoo w Finlandii. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.nokiasiemensnetworks.com.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń