Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sztorm Tor zaatakował norweską sieć TETRA Nødnett

Sztorm Tor zaatakował norweską sieć TETRA Nødnett

Potężna nawałnica dotarła pod koniec stycznia do Norwegii. Silny wiatr był również utrudnieniem dla przechodniów, gdyż silne podmuchy powodowały że ludzie tracili równowagę w wyniku czego przewracali się. Wiele lotów oraz przepraw promowych zostało odwołanych. Sztorm Tor dotarł do wybrzeży Norwegii, był tak silny, że  spowodował oderwanie części dachu z pobliskiego boiska do piłki nożnej. Porywy wiatru osiągały prędkość ponad 175 km/h. To rekordowa siła podmuchów w Norwegii. Cześć stacji bazowych norweskiego, krajowego systemu TETRA Nødnett również została dotknięta nawałnicą.

Z powodu braku prądu, w sobotę, wyłączonych zostało 40 stacji TETRA zlokalizowanych w 9 powiatach na zachodnim wybrzeżu, na którym działa 1200 (z 2500) stacji bazowych TETRA. Okręgi Sogn og Fjordane oraz More og Romsda najbardziej ucierpiały w wyniku awarii. W poniedziałek nie pracowało tylko 7 stacji, natomiast w środę wszystkie obiekty radiowe TETRA zostały przywrócone do normalnej pracy.y.

Główną przyczyną wyłączenia stacji bazowych były przerwy w dostawie prądu spowodowane zerwaniem linii przesyłowych. Niewielka liczba stacji, która była zasilana ze awaryjnych generatorów pracowała bezustannie – powiedział dyrektor operacyjny ds. komunikacji awaryjnej –Dagfinn Sjovik.

„Nasza sieć łączności radiowej służb bezpieczeństwa publicznego Nodnett jest jedną z najlepiej zabezpieczonych sieci tego typu. Redundantne elementy systemu, struktura pierścienia oraz dublowanie pokrycia radiowego stacji bazowych to najważniejsze elementy poprawiające jej niezawodność. Niemniej jednak nawet nam nie udało się uniknąć negatywnych skutków tak potężnego sztormu.”- przyznał Sjovik.

Odnosząc się do struktury linii przesyłających zasilanie do stacji bazowych należy wziąć pod uwagę fakt, że działanie sieci awaryjnego zasilania zależy w dużym stopniu od jakości zasilania oraz jakości łącz telekomunikacyjnych operatorów komercyjnych, które dostarczane są przez podwykonawców, dlatego można się spodziewać, że silne wiatry mogą powodować takie konsekwencje dla sieci Nodnett – mówi Sjovik.

„Prowadzimy rozmowy z naszym operatorem. Fundusze na poprawę infrastruktury przeznaczone zostały z własnych środków operatora a ponadto wprowadzony został dokładny nadzór nad działaniami mającymi na celu zmniejszenie błędów ze stron podwykonawców i Telenor, która jest norweską firmą telekomunikacyjną. Badamy też, co możemy zmienić w naszej sieci aby nie dochodziło do takich sytuacji w przyszłości” – konkludował Sjovik.

Źródło: tvn24.pl, dinkom.no Fot: Marius Helge Larsen / NTB scanpix

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń