Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dwie Nagrody TETRA za sieć Nødnett dla Motoroli

Dwie Nagrody TETRA za sieć Nødnett dla Motoroli

Motorola Solutions otrzymała dwie Nagrody TETRA, przyznawane przez Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) oraz magazyn Tetra Today. Firma była w tym roku nominowana łącznie w pięciu kategoriach.

Wspólnie z Dyrekcją ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii, właścicielem ogólnokrajowej sieci łączności TETRA Nødnett, Motorola Solutions zwyciężyła w kategoriach “Najlepsze wykorzystanie TETRY w sektorze bezpieczeństwa publicznego” oraz “Przyjazne środowisku rozwiązanie TETRA”.

Nødnett jest jedną z najbardziej innowacyjnych na świecie sieci radiokomunikacyjnych przeznaczonych dla służb bezpieczeństwa publicznego. W zeszłym roku, jako pierwsza sieć tego typu, zyskała obsługę technologii TEDS (TETRA Enhanced Data Services), usprawniającej transmisję danych. Korzystający z Nødnett norwescy funkcjonariusze i ratownicy mają także możliwość prowadzenia transgranicznej komunikacji z abonentami Rakel, szwedzkiego odpowiednika Nødnett. Druga z tegorocznych Nagród TETRA została przyznana za sprostanie rygorystycznym wymogom środowiskowym przy wdrażaniu TETRY w norweskich parkach narodowych. Motorola Solutions, odpowiedzialna za zarządzanie i świadczenie wsparcia dla Nødnett do roku 2026, już na wczesnym etapie budowy sieci przyjęła zrównoważone środowiskowo podejście. Do zasilania stacji bazowych TETRA w oddalonych lokalizacjach wykorzystała panele fotowoltaiczne i ogniwa paliwowe.

“TETRA jest niezbędną technologią łączności, która wciąż rozwija swoje możliwości w transmisji głosu i danych dla potrzeb o krytycznym znaczeniu”, powiedział Derek Philips, wiceprezes firmy Motorola Solutions ds. rozwiązań i usług w obszarze Europy i Afryki. “Te nagrody świadczą o naszej perfekcji w tej dziedzinie i podkreślają ścisłe partnerstwo, jakie utrzymujemy z naszymi klientami, przynosząc kolejne innowacje w technologii TETRA i sposobie, w jaki służby bezpieczeństwa publicznego z niej korzystają w istotnych momentach”.

Źródło i fot.: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń