Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dwie Nagrody TETRA za sieć Nødnett dla Motoroli

Dwie Nagrody TETRA za sieć Nødnett dla Motoroli

Motorola Solutions otrzymała dwie Nagrody TETRA, przyznawane przez Stowarzyszenie TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) oraz magazyn Tetra Today. Firma była w tym roku nominowana łącznie w pięciu kategoriach.

Wspólnie z Dyrekcją ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii, właścicielem ogólnokrajowej sieci łączności TETRA Nødnett, Motorola Solutions zwyciężyła w kategoriach “Najlepsze wykorzystanie TETRY w sektorze bezpieczeństwa publicznego” oraz “Przyjazne środowisku rozwiązanie TETRA”.

Nødnett jest jedną z najbardziej innowacyjnych na świecie sieci radiokomunikacyjnych przeznaczonych dla służb bezpieczeństwa publicznego. W zeszłym roku, jako pierwsza sieć tego typu, zyskała obsługę technologii TEDS (TETRA Enhanced Data Services), usprawniającej transmisję danych. Korzystający z Nødnett norwescy funkcjonariusze i ratownicy mają także możliwość prowadzenia transgranicznej komunikacji z abonentami Rakel, szwedzkiego odpowiednika Nødnett. Druga z tegorocznych Nagród TETRA została przyznana za sprostanie rygorystycznym wymogom środowiskowym przy wdrażaniu TETRY w norweskich parkach narodowych. Motorola Solutions, odpowiedzialna za zarządzanie i świadczenie wsparcia dla Nødnett do roku 2026, już na wczesnym etapie budowy sieci przyjęła zrównoważone środowiskowo podejście. Do zasilania stacji bazowych TETRA w oddalonych lokalizacjach wykorzystała panele fotowoltaiczne i ogniwa paliwowe.

“TETRA jest niezbędną technologią łączności, która wciąż rozwija swoje możliwości w transmisji głosu i danych dla potrzeb o krytycznym znaczeniu”, powiedział Derek Philips, wiceprezes firmy Motorola Solutions ds. rozwiązań i usług w obszarze Europy i Afryki. “Te nagrody świadczą o naszej perfekcji w tej dziedzinie i podkreślają ścisłe partnerstwo, jakie utrzymujemy z naszymi klientami, przynosząc kolejne innowacje w technologii TETRA i sposobie, w jaki służby bezpieczeństwa publicznego z niej korzystają w istotnych momentach”.

Źródło i fot.: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń