Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nagrody TETRA 2015 - lista laureatów

Nagrody TETRA 2015 – lista laureatów

5 marca w londyńskim Landmark Hotel odbyła się gala wręczenia tegorocznych TETRA Awards — międzynarodowych nagród przyznawanych przez złożone z branżowych ekspertów jury najlepsze produkty, rozwiązania i wdrożenia wykorzystujące standard TETRA.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów w poszczególnych siedmiu kategoriach.

Najlepsze wykorzystanie TETRY w sektorze bezpieczeństwa publicznego (sponsor: Airbus Defence and Space)

Zwycięzca: Motorola Solutions — ogólnokrajowa sieć łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego w Norwegii, Nødnett. Firma Motorola Solutions od 2006 roku jest dostawcą technologii TETRA dla Nødnett, a od 2012 roku jej głównym kontrahentem, odpowiedzialnym za cały projekt.>

Wyróżnienie: Airwave — obsługa szczytu NATO 2014

Największa innowacja w branży TETRA

W tej kategorii, po raz pierwszy w historii Nagród TETRA, przyznano dwie nagrody. Pierwszą otrzymała firma Radlink Communications, za swój kontroler BVR5000. Jest to dwuprocesorowy, pracujący pod kontrolą systemu Linux komputer przemysłowy wyposażony w HDMI, cztery porty USB 2.0 i dwa porty Gigabit Ethernet. Funkcjonuje jako konwerter protokołów, odbierający pakiety MODBUS TCP od urządzenia SCADA pracującego w trybie Master i przekształcający je w pakiety SDS. Te z kolei trafiają do urządzenia SCADA Slave, gdzie są konwetowane w ramki MODBUS RTU.

Drugą nagrodę przyznano Suomen Virveverkko Oy, operatorowi fińskiej sieci TETRA VIRVE, za opracowanie pięcioetapowego procesu ewolucji od łączności TETRA do szerokopasmowej komunikacji LTE.

Wyróżnienie otrzymała Motorola Solutions za Pomyślnie zakończone testy RTVi over TEDS w Norwegii.

Przyjazne środowisku rozwiązanie TETRA (sponsor: Rohill)

Zwycięzca: Motorola Solutions — wykorzystanie paneli fotowoltaicznych i ogniw paliwowych przy wdrażaniu norweskiej sieci Nødnett w oddalonych rejonach.

Wyróżnienie: Airwave — Sieć Airwave

Najlepsze wykorzystanie TETRY w transporcie (sponsor: Huawei)

Zwycięzca: PowerTrunk — rozbudowa sieci TETRA dla transportu publicznego w New Jersey przed Super Bowl. Dzięki tej rozbudowie należąca do przedsiębiorstwa New Yersey Transit sieć TETRA objęła również obsługiwane przezeń autobusy i pociągi kolei lekkiej.

Wyróżnienie: Motorola Solutions — port lotniczy w Oslo

Najlepsze zastosowanie TETRY w przedsiębiorstwie użyteczności publicznej

Zwycięzca: Sepura — ulepszona optymalizacja zarządzania zasobami i potrzebami energetycznymi dla CREOS, luksemburskiego dostawcy gazu ziemnego i energii elektrycznej. Firma Sepura dostarczyła kompletne rozwiązanie komunikacji, składające się z infrastruktury obejmującej zasięgiem 2586 km², terminali radiowych TETRA do łączności głosowej i 2850 modemów TETRA do sterowania SCADA w podstacjach średniego napięcia.

Wyróżnienie: Suomen Virveverkko Oy — połączenie sieci TETRA: HelenNet i VIRVE.

Ponadprzeciętna jednostrefowa sieć TETRA:

Zwycięzca: Rohill Engineering B.V. — szybkowdrażalna TETRA dla Szczytu Bezpieczeństwa Jądrowego. Szczyt Bezpieczeństwa Jądrowego 2014 odbył się w dniach 24-25 marca ubiegłego roku w Hadze. Na potrzeby jego zabezpieczenia firma Rohill dostarczyła redundantne sprzętowo rozwiązanie łączności TETRA składające się z czterech prywatnych systemów TetraNode.

Wyróżnienie: nie przyznano.

Najlepsza integracja przyszłościowego rozwiązania szerokopasmowego z technologią TETRA

Zwycięzca: Huawei — Rozwiązanie eLTE (enterprise LTE), zapewniające rozszerzone możliwości transmisji danych użytkownikom systemów TETRA. Przy pomocy bramki eLTE-TETRA można osiągnąć wzajemną komunikację pomiędzy sieciami eLTE i TETRA, wraz z obsługą takich funkcji jak wywołania grupowe, priorytetyzacja i wywłaszczanie połączeń.

Wyróżnienie: Motorola Solutions — WAVE Work Group Communications — Łączenie TETRY z sieciami szerokopasmowymi

Źródło i fot.: www.tetra-awards.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń