Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill odebrał dwie Nagrody TETRA za innowacyjność

Rohill odebrał dwie Nagrody TETRA za innowacyjność

Firma Rohill otrzymała Nagrodę TETRA w kategorii „Najbardziej ekologiczny produkt TETRA” za innowacje w dziedzinie oszczędności energii. Firma została też zakwalifikowana do finałowej stawki w kategorii „Najbardziej innowacyjny produkt TETRA” za technologię TETRA over LTE zaprezentowaną wspólnie z firmą Alcatel-­Lucent podczas Światowego Kongresu TETRA 2011.

 

Nagrody -TETRA-Richard-Lambley-Bert-Bouwers.JPGWedług jurorów, Rohill bezsprzecznie zasługuje na zwycięstwo w kategorii „Najbardziej ekologiczny produkt TETRA”, z racji „innowacyjnego technicznego podejścia do redukcji poboru mocy przez stacje bazowe”. Te innowacje polegają między innymi na wysoce zoptymalizowanej sprzętowej architekturze stacji bazowych i wyłączaniu nadajnika podczas niewykorzystywanych szczelin czasowych. Dzięki temu osiąga się znacznie niższy pobór mocy, niż w przypadku wyłączania i włączania nadajnika dla wszystkich szczelin czasowych jednocześnie. Dzięki zmniejszonej potrzebie chłodzenia (lub nawet brakowi takiej potrzeby) oraz mniejszej wymaganej pojemności akumulatorów podtrzymujących zasilanie, obniżeniu mogą ulec koszty inwestycyjne (CAPEX). Jeszcze większe oszczędności można uzyskać na kosztach operacyjnych (OPEX), ze względu na niższy pobór energii i mniejszą awaryjność stacji bazowych wynikającą z niższych temperatur pracy komponentów.

Jeśli chodzi o środowisko, niższy pobór energii oznacza znacznie mniejszą emisję dwutlenku węgla, mniejsze zanieczyszczenie produkowanymi i wyrzucanymi akumulatorami oraz dodatkowo możliwość zasilania stacji bazowych z baterii słonecznych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania Nagrody, gdyż jest to znaczące docenienie możliwości naszych zespołów badawczo-rozwojowych do przekształcania innowacji w znakomite produkty,” powiedział Bert Bouwers, dyrektor ds. technologii w Rohill. „Nasi partnerzy i odbiorcy naszych rozwiązań rozumieją zalety architektury TetraNode, opartej na przełącznikach programowych (soft switch), przekładające się na niższe koszty posiadania, co ostatecznie potwierdza przyznana nam nagroda. Tym samym, firma Rohill kolejny raz potwierdza swoją czołową pozycję w branży łączności dla zastosowań o znaczeniu krytycznym.”

Źródło: www.rohill.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń