Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill zmoderniuzje sieć TETRA w Andorze

Rohill zmoderniuzje sieć TETRA w Andorze

Firma Rohill otrzymała kontrakt na modernizację sieci TETRA należącej do Andorra Telecom – firmy zarządzającej wszystkimi usługami telekomunikacyjnymi w niezależnym księstwie Andory (położonym między Francją a Hiszpanią w Pirenejach). Głównymi użytkownikami tej krajowej sieci, która została wprowadzona do użytku w 2006 r., są policja, straż pożarna oraz służba zdrowia.

Modernizacja sieci odbędzie się w dwóch fazach przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu zimowego. W pierwszej fazie dostarczona zostanie nowej generacji (High End) platforma sterująca TetraNode, natomiast druga faza obejmie wymianę stacji bazowych sieci. Nowe stacje bazowe zostaną wyposażone w urządzenia nadawczo-odbiorcze najnowszej generacji typu R-8070.

Alberto Sáenz de Ugarte, dyrektor techniczny Andorra Telecom, powiedział: „Jesteśmy przekonani, że system TETRA pozostanie najlepszym rozwiązaniem dla komunikacji głosowej o kluczowym znaczeniu w nadchodzących latach. Modernizacja części centralnej oraz stacji bazowych oznacza, że możemy nadal zapewniać komunikację o znaczeniu krytycznym dla naszych klientów ze służb publicznych z maksymalnym zasięgiem w całym regionie.”

Antoine Stokkink, dyrektor ds. Rozwoju biznesu Rohill, powiedział: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z zaangażowania Andorra Telecom w TETRA w ogóle, a TetraNode w szczególności. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą długoterminową współpracę z Andorra Telecom.”

Nowy moduł stacji bazowej TETRA R-8070, wyprodukowany przez firmę ROHILL, posiada niewielki wyświetlacz dotykowy umożliwiający serwisantom ustawianie parametrów lub obserwowanie pracy systemu na miejscu, bez konieczności odwoływania się do centrum zarządzania sieci.

Źródło: IP Connect, http://www.criticalcomms.com/

ipconnect-logo-radiokomunikacjaIP Connect (poprzednio Aksel-Net) jest znaną na polskim rynku prywatną firmą – zajmującą się budową i wdrażaniem profesjonalnych sieci radiokomunikacyjnych. IP Connect jest autoryzowanym partnerem i dystrybutorem systemów Rohill TetraNode na terenie Polski.

Więcej informacji: www.ipconnect.pl.

O firmie ROHILL. (www.rohill.com)

ROHILL logoRohill Engineering B.V. jest holenderską firmą produkującą infrastrukturę do profesjonalnych systemów łączności radiowej. Przez ostatnie lata firma Rohill zyskała miano wiodącego dostawcy najnowocześniejszych urządzeń oraz oprogramowania – wykorzystywanych do budowy systemów radiokomunikacyjnych, spełniających najwyższe wymagania użytkowe w warunkach krytycznych. Systemy oferowane przez firmę Rohill są dostosowane do indywidualnych wymagań użytkowników końcowych. Więcej informacji: www.rohill.nl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń