Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill uruchamia komercyjne testy TETRA/LTE

Rohill uruchamia komercyjne testy TETRA/LTE

Firma ROHILL poinformowała o komercyjnych testach swojego systemu LTEtraNode u operatora SETAR na wyspie Aruba na Morzu Karaibskim. LTEtraNode to rozwiązanie łączące technologie TETRA i LTE. W ramach pilotażowych wdrożeń publiczna sieć LTE zostanie zintegrowana z siecią opartą o standard TETRA, aby spełniać wspólne potrzeby służb bezpieczeństwa publicznego w zakresie łączności krytycznej i szerokopasmowej.

Firma Rohill, jednen z wiodących dostawców łączności krytycznej, pomyślnie zintegrowała rozwiązania TETRA i LTE firm Huawei oraz Alcatel-Lucent i prowadzi dalsze prace nad integracją platform LTE dwóch kolejnych dostawców. Poza integrowaniem publicznych rozwiązań LTE, Rohill pracuje także nad prywatnymi, pracującymi w innych zakresach częstotliwości tak, aby wspierać wyposażenie LTE od wszystkich wiodących dostawców.

Rozwiązanie LTE/TETRA daje użytkownikom dostęp do tej samej pojemności transmisji danych i możliwości, co w sieciach publicznych. To w połączeniu z wyposażeniem do zastosowań o znaczeniu krytycznym (spełniającym wymagania dotyczące dostępności, niezawodności oraz szyfrowania) tworzy interesujące dla klientów rozwiązanie. LTEtraNode i przyszłe rozwiązania będą kierowane nie tylko do rynku bezpieczeństwa publicznego, lecz także transportu, usług, naftowego i innych.

LTE (Long Term Evolution), znane również pod oznaczeniem 4G, oferuje szybszy transfer danych, mniejsze opóźnienie (co umożliwia szybsze zestawienie połączenia niż w przypadku TETRY) oraz większą mobilność w porównaniu do innych technologii transmisji danych. Bazując na znajomości potrzeb przedsiębiorstw, Huawei promuje eLTE (enterprise LTE) – technologię działającą na wielu pasmach (od 400 MHz do 5,8 GHz), z wieloma możliwymi zastosowaniami i w pełni udokumentowaną.
Wspomniane cechy czynią technologię LTE bardziej odpowiednią do budowy sieci łączności krytycznej następnej generacji. Sieci działające w tej technologii będą w stanie obsłużyć wymagające dużych zasobów aplikacje, takie jak np. przekaz wideo z miejsca zdarzenia, współdziałając z trankingiem TETRA w trudnych warunkach środowiskowych.

Źródło: TETRA Today

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń