Początek roku 2012 dla uczestników konferencji „Komunikacja w zarządzaniu kryzysowym” rozpoczął się bardzo aktywnie. Wysoka frekwencja, skupienie w trakcie wysłuchiwania wykładów prowadzonych przez najlepszych w tej dziedzinie ekspertów oraz burzliwa dyskusja to dowód na to, że konferencja odbyła się na wysokim poziomie. Wykład inauguracyjny, na zaproszenie organizatorów, poprowadził mgr inż. Marcin Sokół z Politechniki Gdańskiej, na temat Badania przydatności systemu TETRA ROHILL do zastosowań specjalnych.
W dniu 11 stycznia 2012 roku Hotel Novotel w Gdańsku gościł: Organizatorów – firmę MultiTrain, Srebrnego Sponsora – firmę Platan, oraz firmy uczestniczące: Teldat i Aksel a przede wszystkim przedstawicieli kadry zarządzającej sektorów administracyjnych, centrów zarządzania kryzysowego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.
Konferencji towarzyszyła wystawa sprzętu TETRA/DMR MOTOTRBO przygotowana przez firmę Aksel z Rybnika. Została również zaprezentowana autorska konsola dyspozytorska ConSEL zintegrowana z systemem lokalizacyjnym GPS. Konsola dyspozytorska ConSEL to system adresowany do szerokiego grona użytkowników – Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, służb publicznych i kryzysowych. System znajduje też zastosowanie w firmach i organizacjach branż logistycznej, transportowej, handlowej i usługowej oraz administracji samorządowej. Aplikację można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta zaś dzięki możliwości integracji ze standardami DMR, TETRA i GSM stanowi zaawansowany i wygodny system integrujący wiele różnych systemów łączności w jedno wygodne narzędzie dla dyspozytora.
Obejrzyj kilka zdjęć ze stoiska firmy Aksel Sp. z o.o.:
![]() |
Pobierz prezentację PDF (2,4 MB)
Informacje o autorach prezentacji.
Dr inż. Sławomir Gajewski i mgr inż. Marcin Sokół zawodowo związani są z Katedrą Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Ich zainteresowania naukowe koncentrują się m.in. wokół systemów komórkowych czwartej generacji oraz systemów trankingowych. Ich zainteresowania naukowe obejmują także szeroko rozumiane zagadnienia bezpieczeństwa i kryptograficznej ochrony danych. Prowadzone przez nich prace projektowo-badawcze, obejmują także prace z zakresie wykorzystania technologii informatycznych w systemach bezpieczeństwa publicznego, wykorzystujących do transmisji danych techniki radiowe (systemy trankingowe, komórkowe, dyspozytorskie itp.).
Więcej na: www.eti.pg.gda.pl/katedry/kssr