Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Badania przydatności systemu TETRA ROHILL do zastosowań specjalnych

Badania przydatności systemu TETRA ROHILL do zastosowań specjalnych

Marcin-Sokol-wyklad-konferencja-Komunikacja-w-zarzadzaniu-kryzysowym-small.jpgPoczątek roku 2012 dla uczestników konferencji „Komunikacja w zarządzaniu kryzysowym” rozpoczął się bardzo aktywnie. Wysoka frekwencja, skupienie w trakcie wysłuchiwania wykładów prowadzonych przez najlepszych w tej dziedzinie ekspertów oraz burzliwa dyskusja to dowód na to, że konferencja odbyła się na wysokim poziomie. Wykład inauguracyjny, na zaproszenie organizatorów, poprowadził mgr inż. Marcin Sokół z Politechniki Gdańskiej, na temat Badania przydatności systemu TETRA ROHILL do zastosowań specjalnych.

W dniu 11 stycznia 2012 roku Hotel Novotel w Gdańsku gościł: Organizatorów – firmę MultiTrain, Srebrnego Sponsora – firmę Platan, oraz firmy uczestniczące: Teldat i Aksel a przede wszystkim przedstawicieli kadry  zarządzającej sektorów administracyjnych, centrów zarządzania kryzysowego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

Konferencji towarzyszyła wystawa sprzętu TETRA/DMR MOTOTRBO przygotowana przez firmę Aksel z Rybnika. Została również zaprezentowana autorska konsola dyspozytorska ConSEL zintegrowana z systemem lokalizacyjnym GPS. Konsola dyspozytorska ConSEL to system adresowany do szerokiego grona użytkowników – Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, służb publicznych i kryzysowych. System znajduje też zastosowanie w firmach i organizacjach branż logistycznej, transportowej, handlowej i usługowej oraz administracji samorządowej. Aplikację można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta zaś dzięki możliwości integracji ze standardami DMR, TETRA i GSM stanowi zaawansowany i wygodny system integrujący wiele różnych systemów łączności w jedno wygodne narzędzie dla dyspozytora.

Obejrzyj kilka zdjęć ze stoiska firmy Aksel Sp. z o.o.:


Hotel-Novotel-Gdansk-konferencja-kryzysowa Prezentacja-konsoli-dyspozytorskiej-ConSEL-Aksel Stoisko-Aksel-konferencja-komunikacja-w-zarzadzaniu-kryzysowym.JPG


Pobierz prezentację PDF (2,4 MB)

S.Gajewski-M.Sokol-Badania-przydatnosci-systemu-TETRA-ROHILL-do-zastosowan-specjalnych.jpg

Informacje o autorach prezentacji.

Dr inż. Sławomir Gajewski i mgr inż. Marcin Sokół zawodowo związani są z Katedrą Systemów i Sieci Radiokomunikacyjnych, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Ich zainteresowania naukowe koncentrują się m.in. wokół systemów komórkowych czwartej generacji oraz systemów trankingowych. Ich zainteresowania naukowe obejmują także szeroko rozumiane zagadnienia bezpieczeństwa i kryptograficznej ochrony danych. Prowadzone przez nich prace projektowo-badawcze, obejmują także prace z zakresie wykorzystania technologii informatycznych w systemach bezpieczeństwa publicznego, wykorzystujących do transmisji danych techniki radiowe (systemy trankingowe, komórkowe, dyspozytorskie itp.).

Więcej na: www.eti.pg.gda.pl/katedry/kssr

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń