Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill uruchomi pilotażowe instalacje systemu LTEtraNode

Rohill uruchomi pilotażowe instalacje systemu LTEtraNode

Hoogeveen, 13 września 2013 r. — firma Rohill zapowiedziała uruchomienie dwóch pilotażowych instalacji swojego systemu LTEtraNode, łączącego technologie TETRA i LTE. Aby zademonstrować międzynarodowym klientom to innowacyjne rozwiązanie łączności, firma Rohill podjęła współpracę z dwoma operatorami telekomunikacyjnymi. W ramach pilotażowych wdrożeń publiczna sieć LTE zostanie zintegrowana z siecią opartą o standard TETRA, aby spełniać wspólne potrzeby służb bezpieczeństwa publicznego w zakresie łączności krytycznej i szerokopasmowej. Jedna z tych instalacji będzie zlokalizowana w Europie, druga natomiast na innym kontynencie. Dalsze szczegóły Rohill ujawni w późniejszym czasie.

Firma Rohill, jednen z wiodących dostawców łączności krytycznej, pomyślnie zintegrowała rozwiązania TETRA i LTE firm Huawei oraz Alcatel-Lucent i prowadzi dalsze prace nad integracją platform LTE dwóch kolejnych dostawców. Poza integrowaniem publicznych rozwiązań LTE, Rohill pracuje także nad prywatnymi, pracującymi w innych zakresach częstotliwości tak, aby wspierać wyposażenie LTE od wszystkich wiodących dostawców.

“Po tegorocznych targach Critical Communication World w Paryżu otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie o naszym innowacyjnym rozwiązaniu LTEtraNode oraz wiele zapytań na jego temat. Dwa lata temu podczas CCW w Budapeszcie zaprezentowaliśmy integrację LTE i od tego czasu utrzymaliśmy naszą wiodącą pozycję w branży łączności bezprzewodowej o znaczeniu krytycznym. Firma Rohill postrzega heterogeniczne rozwiązania sieciowe jako przyszłość dla ogólnokrajowych sieci łączności o znaczeniu krytycznym. Z tego powodu Rohill w pełni wspiera otwarte sieci oraz nowoczesne technologie przełączania IP na platformach klasy operatorskiej. Wielką zaletą dla użytkownika jest zintegrowane rozwiązanie łączności głosowej i transmisji danych w standardzie TETRA z obsługą aplikacji korzystających z transmisji szerokopasmowej. Teraz z podekscytowaniem podejmujemy kolejny krok i pracujemy nad dwoma pilotażowymi instalacjami w 2013 roku, aby zintegrować nasze rozwiązania z prywatnymi i publicznymi sieciami LTE,” powiedział Bert Bouwers, dyrektor ds. technicznych.

Rozwiązanie LTE/TETRA daje użytkownikom dostęp do tej samej pojemności transmisji danych i możliwości, co w sieciach publicznych. To w połączeniu z wyposażeniem do zastosowań o znaczeniu krytycznym (spełniającym wymagania dotyczące dostępności, niezawodności oraz szyfrowania) tworzy interesujące dla klientów rozwiązanie. LTEtraNode i przyszłe rozwiązania będą kierowane nie tylko do rynku bezpieczeństwa publicznego, lecz także transportu, usług, naftowego i innych.

 

Źródło: criticalcommsworldblog.wordpress.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń