Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill uruchomi pilotażowe instalacje systemu LTEtraNode

Rohill uruchomi pilotażowe instalacje systemu LTEtraNode

Hoogeveen, 13 września 2013 r. — firma Rohill zapowiedziała uruchomienie dwóch pilotażowych instalacji swojego systemu LTEtraNode, łączącego technologie TETRA i LTE. Aby zademonstrować międzynarodowym klientom to innowacyjne rozwiązanie łączności, firma Rohill podjęła współpracę z dwoma operatorami telekomunikacyjnymi. W ramach pilotażowych wdrożeń publiczna sieć LTE zostanie zintegrowana z siecią opartą o standard TETRA, aby spełniać wspólne potrzeby służb bezpieczeństwa publicznego w zakresie łączności krytycznej i szerokopasmowej. Jedna z tych instalacji będzie zlokalizowana w Europie, druga natomiast na innym kontynencie. Dalsze szczegóły Rohill ujawni w późniejszym czasie.

Firma Rohill, jednen z wiodących dostawców łączności krytycznej, pomyślnie zintegrowała rozwiązania TETRA i LTE firm Huawei oraz Alcatel-Lucent i prowadzi dalsze prace nad integracją platform LTE dwóch kolejnych dostawców. Poza integrowaniem publicznych rozwiązań LTE, Rohill pracuje także nad prywatnymi, pracującymi w innych zakresach częstotliwości tak, aby wspierać wyposażenie LTE od wszystkich wiodących dostawców.

“Po tegorocznych targach Critical Communication World w Paryżu otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie o naszym innowacyjnym rozwiązaniu LTEtraNode oraz wiele zapytań na jego temat. Dwa lata temu podczas CCW w Budapeszcie zaprezentowaliśmy integrację LTE i od tego czasu utrzymaliśmy naszą wiodącą pozycję w branży łączności bezprzewodowej o znaczeniu krytycznym. Firma Rohill postrzega heterogeniczne rozwiązania sieciowe jako przyszłość dla ogólnokrajowych sieci łączności o znaczeniu krytycznym. Z tego powodu Rohill w pełni wspiera otwarte sieci oraz nowoczesne technologie przełączania IP na platformach klasy operatorskiej. Wielką zaletą dla użytkownika jest zintegrowane rozwiązanie łączności głosowej i transmisji danych w standardzie TETRA z obsługą aplikacji korzystających z transmisji szerokopasmowej. Teraz z podekscytowaniem podejmujemy kolejny krok i pracujemy nad dwoma pilotażowymi instalacjami w 2013 roku, aby zintegrować nasze rozwiązania z prywatnymi i publicznymi sieciami LTE,” powiedział Bert Bouwers, dyrektor ds. technicznych.

Rozwiązanie LTE/TETRA daje użytkownikom dostęp do tej samej pojemności transmisji danych i możliwości, co w sieciach publicznych. To w połączeniu z wyposażeniem do zastosowań o znaczeniu krytycznym (spełniającym wymagania dotyczące dostępności, niezawodności oraz szyfrowania) tworzy interesujące dla klientów rozwiązanie. LTEtraNode i przyszłe rozwiązania będą kierowane nie tylko do rynku bezpieczeństwa publicznego, lecz także transportu, usług, naftowego i innych.

 

Źródło: criticalcommsworldblog.wordpress.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń