Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill uruchomi pilotażowe instalacje systemu LTEtraNode

Rohill uruchomi pilotażowe instalacje systemu LTEtraNode

Hoogeveen, 13 września 2013 r. — firma Rohill zapowiedziała uruchomienie dwóch pilotażowych instalacji swojego systemu LTEtraNode, łączącego technologie TETRA i LTE. Aby zademonstrować międzynarodowym klientom to innowacyjne rozwiązanie łączności, firma Rohill podjęła współpracę z dwoma operatorami telekomunikacyjnymi. W ramach pilotażowych wdrożeń publiczna sieć LTE zostanie zintegrowana z siecią opartą o standard TETRA, aby spełniać wspólne potrzeby służb bezpieczeństwa publicznego w zakresie łączności krytycznej i szerokopasmowej. Jedna z tych instalacji będzie zlokalizowana w Europie, druga natomiast na innym kontynencie. Dalsze szczegóły Rohill ujawni w późniejszym czasie.

Firma Rohill, jednen z wiodących dostawców łączności krytycznej, pomyślnie zintegrowała rozwiązania TETRA i LTE firm Huawei oraz Alcatel-Lucent i prowadzi dalsze prace nad integracją platform LTE dwóch kolejnych dostawców. Poza integrowaniem publicznych rozwiązań LTE, Rohill pracuje także nad prywatnymi, pracującymi w innych zakresach częstotliwości tak, aby wspierać wyposażenie LTE od wszystkich wiodących dostawców.

“Po tegorocznych targach Critical Communication World w Paryżu otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie o naszym innowacyjnym rozwiązaniu LTEtraNode oraz wiele zapytań na jego temat. Dwa lata temu podczas CCW w Budapeszcie zaprezentowaliśmy integrację LTE i od tego czasu utrzymaliśmy naszą wiodącą pozycję w branży łączności bezprzewodowej o znaczeniu krytycznym. Firma Rohill postrzega heterogeniczne rozwiązania sieciowe jako przyszłość dla ogólnokrajowych sieci łączności o znaczeniu krytycznym. Z tego powodu Rohill w pełni wspiera otwarte sieci oraz nowoczesne technologie przełączania IP na platformach klasy operatorskiej. Wielką zaletą dla użytkownika jest zintegrowane rozwiązanie łączności głosowej i transmisji danych w standardzie TETRA z obsługą aplikacji korzystających z transmisji szerokopasmowej. Teraz z podekscytowaniem podejmujemy kolejny krok i pracujemy nad dwoma pilotażowymi instalacjami w 2013 roku, aby zintegrować nasze rozwiązania z prywatnymi i publicznymi sieciami LTE,” powiedział Bert Bouwers, dyrektor ds. technicznych.

Rozwiązanie LTE/TETRA daje użytkownikom dostęp do tej samej pojemności transmisji danych i możliwości, co w sieciach publicznych. To w połączeniu z wyposażeniem do zastosowań o znaczeniu krytycznym (spełniającym wymagania dotyczące dostępności, niezawodności oraz szyfrowania) tworzy interesujące dla klientów rozwiązanie. LTEtraNode i przyszłe rozwiązania będą kierowane nie tylko do rynku bezpieczeństwa publicznego, lecz także transportu, usług, naftowego i innych.

 

Źródło: criticalcommsworldblog.wordpress.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń