Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill połączył siły z Huawei

Rohill połączył siły z Huawei

Rohill połączył siły z Huawei aby zaprezentować innowacyjne rozwiązanie LTEtraNODE podczas paryskiej konferencji Critical Communications World 2013. Firma Rohill, która specjalizuje się w rozwoju produkcji, sprzedaży oraz wsparciu profesjonalnej infrastruktury TETRA oraz Huawei, lider w dziedzinie LTE i wiodący dostawca technologii informatyczno-telekomunikacyjnych, zaprezentowały podczas konferencji Critical Communications World 2013 LTEtraNode – zintegrowane rozwiązanie telekomunikacyjne wykorzystujące technologie TETRA oraz LTE.

Aby wzmocnić swą pozycję na rynku łączności krytycznej oraz aby przygotować się na przyszłe wyzwania Rohill oraz Huawei zdecydowały się na partnerstwo i połączenie sił w obszarze zastosowań technologii LTE oraz TETRA. Obie firmy zawarły porozumienie, na mocy którego będą dostarczać innowacyjne rozwiązania szerokopasmowe na rynek radiokomunikacyjny. Wraz z szybko rosnącą liczbą publicznych i prywatnych sieci LTE firmy Huawei i Rohill dostrzegają rosnące zapotrzebowanie klientów na mobilne sieci szerokopasmowe, które dadzą się zintegrować z istniejącymi sieciami TETRA po to, aby dodać funkcjonalność, jaką daje TETRA, do możliwości sieci LTE. Rozwiązanie LTEtraNode i jego wersje rozwojowe kierowane są nie tylko do klientów z sektora bezpieczeństwa publicznego, ale także dla szerokiej rzeszy odbiorców z instytucji państwowych oraz przedsiębiorstw transportowych, wydobywczych i innych.

Podczas konferencji Critical Communications World 2013 obie firmy zaprezentowały możliwości zintegrowanego rozwiązania LTE/TETRA w kilku przykładowych zastosowaniach. Rozwiązanie to pozwala użytkownikowi na dostęp do takich samych możliwości transmisji danych, jakie obecnie są dostępne w sieciach publicznych. Wraz ze sprzętem, który spełniał będzie wymagania odnośnie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa w sytuacjach krytycznych jest to idealne rozwiązanie do bardzo wielu zastosowań.

Prezentowane na Critical Communications World 2013 LTEtraNode jest pierwszym etapem szerszej strategii. Rohill i Huawei mocno wierzą, że dalsza integracja i standaryzacja systemów LTE oraz TETRA jest drogą, która umożliwi użytkownikom pełne wykorzystanie możliwości związanych z transmisją danych, jakie oferuje LTE. Każde pośrednie rozwiązanie, które nie skupia się na wykorzystaniu technologii LTE będzie prawdopodobnie przestarzałe w momencie, gdy zostanie wprowadzone na rynek. Rohill i Huawei rozwiną rozwiązania, które mogą działać w zakresach częstotliwości określonych przez 3GPP lub na innych częstotliwościach – tak, aby sprostać oczekiwaniom odnośnie zasięgu lub pojemności sieci. Następnym krokiem będzie zaprojektowanie terminali, które będą spełniały odpowiednie normy oraz będą nadawały się do różnorodnych zastosowań.

W styczniu 2013 roku Huawei został oficjalnie przyjęty do grona członków organizacji TCCA (TETRA and Critical Communications Association). Firma wykorzysta posiadane zasoby technologiczne aby wspomóc ewolucję dzisiejszego systemu TETRA w system następnej generacji.
Standard TETRA (Terrestrial Trunked Radio) jest powszechnie wykorzystywany przez użytkowników publicznych i prywatnych, którzy wymagają niezawodnej łączności we wszystkich sytuacjach. W porównaniu z innymi systemami radiowymi TETRA ma wiele istotnych zalet, takich jak lepsza jakość dźwięku czy możliwość nagrywania rozmów, kodowania ich, pracy w trankingu, łączności priorytetowej itp.

LTE (Long Term Evolution), znane również pod oznaczeniem 4G, oferuje szybszy transfer danych, mniejsze opóźnienie (co umożliwia szybsze zestawienie połączenia niż w przypadku TETRY) oraz większą mobilność w porównaniu do innych technologii transmisji danych. Bazując na znajomości potrzeb przedsiębiorstw, Huawei promuje eLTE (enterprise LTE) – technologię działającą na wielu pasmach (od 400 MHz do 5,8 GHz), z wieloma możliwymi zastosowaniami i w pełni udokumentowaną.
Wspomniane cechy czynią technologię LTE bardziej odpowiednią do budowy sieci łączności krytycznej następnej generacji. Sieci działające w tej technologii będą w stanie obsłużyć wymagające dużych zasobów aplikacje, takie jak np. przekaz wideo z miejsca zdarzenia, współdziałając z trankingiem TETRA w trudnych warunkach środowiskowych.

Pobierz prezentację PDF: PDF Icon Rohill-Huawe-Solutions-LTEtraNode-CCW-2013.pdf

Źródło: Rohill

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń