Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian i Alcatel-Lucent łączą siły aby umożliwić szybką transmisję danych w systemach...

Cassidian i Alcatel-Lucent łączą siły aby umożliwić szybką transmisję danych w systemach łączności radiowej

Cassidian, firma należąca do grupy EADS, wraz z Alcatel-Lucent poinformowały podczas TETRA World Congress 2011 o podpisanie porozumienia o partnerstwie. Zaowocuje ono nowym szerokopasmowym rozwiązaniem transmisji danych dla służb ratownictwa i bezpieczeństwa publicznego z wykorzystaniem pasma 400 MHz.

Obie firmy wykorzystają technologię LTE, aby udostępnić usługi oparte na szerokopasmowej transmisji danych, takie jak ruchomy monitoring wizyjny, dostęp do lokalnych zasobów video i inteligentną integrację urządzeń oraz aplikacji w pojazdach w taki sposób, aby wzbogacić obecne systemy transmisji głosu i danych.

Pierwsze prototypu urządzeń LTE Cassidian dedykowane dla użytkowników służb bezpieczeństwa publicznego były prezentowane podczas TETRA World Congress 2011 w Bydapeszcie

Cassidian zaprojektuje moduły radiowe i terminale przystosowane do systemów pracujących w zakresie 400 MHz. Pierwsze prototypu urządzeń LTE Cassidian dedykowane dla użytkowników służb bezpieczeństwa publicznego były prezentowane podczas TETRA World Congress 2011 w Bydapeszcie (patrz na foto powyżej). Niska częstotliwość i wysoka moc charakteryzująca te moduły radiowe pozwoli na stosunkowo duży zasięg przy niedużych kosztach, a jednocześnie zaoferuje usługi szerokopasmowej transmisji danych.

Cassidian będzie także zajmował się promowaniem tego rozwiązania w kręgach wojskowych oraz służb bezpieczeństwa publicznego, które używają zakresu 400 MHz.

Firma Alcatel-Lucent z kolei będzie wykorzystywała swoją znaczącą pozycję w branży LTE wraz z firmą Cassidian, aby zintegrować i zatwierdzić nowe rozwiązania. Będzie także promować tę technologię w branżach transportu, dostawców energii i innych gałęziach przemysłu.

Jak oświadczył Hervé Guillou, prezes Cassidian Systems, „Naszym celem jest zwiększenie pojemności ruchomych sieci szerokopasmowych dla użytkowników rządowych. Chcemy też zintegrować je ze środowiskiem Cassidian Full Circle Security, pracującym w paśmie 400 MHz, z naszymi klientami ze służb i z wojska. Będzie to połączenie sił naszej oferty profesjonalnej łączności radiowej z nową generacją sieci i aplikacji. Będziemy współpracować z firmą Alcatel-Lucent, która jest liderem w dziedzinie LTE i technologii bezprzewodowych”.


Jak twierdzi Tom Burns, prezes Alcatel-Lucent, “Szerokopasmowość staje się czynnikiem o znaczeniu krytycznym dla służb bezpieczeństwa publicznego. Umożliwia powstawanie nowego rodzaju specyficznych aplikacji, takich chociażby jak aplikacje oparte na transmisji video. Przy współpracy z firmą Cassidian, liderem w sektorze bezpieczeństwa publicznego i obrony, udostępnimy naszą bezkonkurencyjną technologię LTE wszelkiego rodzaju profesjonalnym użytkownikom i organizacjom”.


Ken Rehbehn, główny analityk w Yankee Group, jest przekonany, że „Współpraca firm Cassidian i Alcatel-Lucent odgrywa ważną rolę, ponieważ tworzy solidną podstawę ekosystemową niezbędną przy modernizacji narzędzi transmisji danych służb bezpieczeństwa do nowych, szybkich i bogatych w funkcje ruchomych sieci odpowiadających potrzebom służb ratunkowych”.

Firmy Cassidian i Alcatel-Lucent były obecne na konferencji TETRA World Congress, która odbyła się w dniach 24-27 maja 2011 roku w Budapeszcie. Miały tam możliwość szczegółowego zaprezentowania swoich wspólnych rozwiązań technicznych.

Prezes i dyrektor ds. przedsiębiorczości i sektorów strategicznych Alcatel-Lucent, Tom Burns i dyrektor generalny Cassidian Systems, Cassidian, Hervé Guillou (c) Cassidian

Fot. Prezes i dyrektor ds. przedsiębiorczości i sektorów strategicznych Alcatel-Lucent, Tom Burns i dyrektor generalny Cassidian Systems, Cassidian, Hervé Guillou podczas podpisywania umowy o partnerstwie – (c) Cassidian

O firmie CASSIDIAN

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.
W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.
CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

O firmie Alcatel-Lucent

Od lat zaufany partner dostawców usług, przedsiębiorstw, strategicznych sektorów przemysłu i rządów na całym świecie, Alcatel-Lucent jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych, stacjonarnych, IP i światłowodowych oraz pionierem w aplikacjach i usługach. Alcatel-Lucent jest właścicielem Bell Labs, jednego z wiodących światowych ośrodków badań i innowacji w technologiach komunikacyjnych. Dzięki działalności w ponad 130 krajach świata oraz dysponowaniu jedną z najbardziej doświadczonych globalnych sieci usługowych w sektorze Alcatel-Lucent to lokalny partner o światowym zasięgu. W roku 2010 spółka założona we Francji (z siedzibą w Paryżu) zanotowała dochody rzędu 16 mld euro.

Źródło: http://www.cassidian.com/twc

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń