Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian i Alcatel-Lucent wprowadzają usługi szerokopasmowe 4G LTE do zastosowań profesjonalnych w...

Cassidian i Alcatel-Lucent wprowadzają usługi szerokopasmowe 4G LTE do zastosowań profesjonalnych w paśmie 400 MHz

Warszawa, 17 maja 2012 r. — Cassidian, spółka należąca do konsorcjum EADS, oraz Alcatel-Lucent wprowadzają Evercor®, rozwiązanie, które usprawni działania i bezpieczeństwo agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne oraz przedsiębiorstw z branż energetycznej i transportu. Produkt ten wykorzystuje technologię 4G LTE do przesyłania obrazu, danych i multimediów w celu usprawnienia pracy osób czuwających nad bezpieczeństwem mienia i ludzi.

Alcatel-Lucent-Public-Safety-diagram.jpg

Evercor to technologia 4G LTE Alcatela-Lucenta zintegrowana z systemami opartymi na standardzie TETRA. W rezultacie powstało pierwsze mobilne, zintegrowane, kompleksowe urządzenie do komunikacji radiowej w zastosowaniach profesjonalnych (PMR) LTE 400 pracujące w paśmie 380–470 MHz, czyli w paśmie wykorzystywanym obecnie na całym świecie przez agencje dbające o bezpieczeństwo publiczne i inne służby. W ten sposób Evercor może wzbogacać tradycyjne systemy komunikacji radiowej o nowe funkcje i zastosowania komunikacji szerokopasmowej, takie jak przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym. Ponadto pracownicy firm transportowych i energetycznych używający rozwiązań komunikacyjnych TETRA mogą korzystać z mobilnych aplikacji szerokopasmowych.

Alcatel-Lucent i Cassidian zaprezentowali korzyści z lepszej wymiany informacji między centrum dyspozytorskim a personelem terenowym dzięki rozwiązaniu Evercor na targach TETRA World Congress 2012 w Dubaju. Poprzez udostępnienie mobilnych usług szerokopasmowych wykorzystujących szybkie połączenia 4G LTE, takich jak rozszerzona informacja o lokalizacji czy przesyłanie danych medycznych do ‘inteligentnych’ pojazdów ratunkowych, urządzeń przenośnych i centrów dyspozytorskich, zespoły interwencyjne będą zawsze mieć odpowiednie informacje niezbędne do szybkiego przygotowania się i szybkiej reakcji na dowolne wydarzenie. W ten sposób rośnie bezpieczeństwo zarówno osób postronnych, jak i pracowników, ponieważ zespoły interwencyjne będą mogły szybciej identyfikować miejsce wymagające interwencji oraz szybciej na nie dotrą.

Wykorzystanie przesyłania obrazu i danych w czasie rzeczywistym usprawni pracę personelu przedsiębiorstw transportowych i energetycznych. Wczesne ostrzeganie o awariach i incydentach z kolei pozwoli szybciej reagować na problemy, co przełoży się na krótsze przestoje i niższe koszty z nimi związane. Wszystkie przedsiębiorstwa korzystające z systemów komunikacyjnych TETRA mogą dalej korzystać z posiadanej już infrastruktury i sprzętu.

„Premiera tego nowatorskiego rozwiązania ma miejsce zaledwie rok po ogłoszeniu rozpoczęcia wspólnych prac z firmą Alcatel-Lucent” — powiedział Jean Marc Nasr, dyrektor działu rozwiązań do bezpiecznej komunikacji w firmie Cassidian. „W tym czasie osiągnęliśmy wspólnie znaczne postępy w dziedzinie usprawnienia działań operacyjnych w przypadku firm korzystających z pasma 400 MHz. Możemy te usługi zintegrować z pakietem C&C naszej produkcji, który zawiera aplikacje przydatne dla użytkowników zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i obronnością”.

„Architektura 4G LTE Alcatela-Lucenta wkracza do sektora bezpieczeństwa publicznego” — powiedział Philippe Keryer, prezes grupy ds. sieci w Alcatelu-Lucencie. „Evercor oferuje największe prędkości i największą wydajność spośród wszystkich dzisiejszych sieci mobilnej komunikacji szerokopasmowej. Rozwiązanie to obsługuje najważniejsze operacje w najbardziej ekonomiczny sposób. Alcatel-Lucent dysponuje wieloletnim doświadczeniem w oferowaniu przełomowych rozwiązań do szerokopasmowej komunikacji mobilnej w celu usprawnienia działań operacyjnych i poprawy bezpieczeństwa w wielu różnych branżach. Dlatego też ucieszyła nas możliwość współpracy z firmą Cassidian”.

Cassidian-ALU-Evercor-LTE-Public-Safety-Solution.jpg

Evercor wykorzystuje stacje bazowe eNodeB, pakietową sieć rdzeniową oraz rozwiązania transportowe Alcatela-Lucenta oraz terminale, aplikacje i wyniesione głowice radiowe (RRH) Cassidian LTE 400. Produkt LTE 400 eNodeB można zamontować w nowej stacji bazowej Cassidian TB3S TETRA. Praca w paśmie 400 MHz daje wiele zalet względem pasm wyższych częstotliwości. Do pokrycia tego samego obszaru potrzeba mniej stacji bazowych, a sama komunikacja jest bardziej niezawodna wewnątrz budynków i na gęsto zabudowanych obszarach miejskich.

Obejrzyj film z Jean-Markiem Nasrem i Philippem Keryerem.

Informacje o firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian, spółka należąca do konsorcjum EADS, jest jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań i systemów bezpieczeństwa. Oferuje usługi integracji systemów głównych (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zaawansowane klientom z sektorów cywilnych i wojskowych z całego świata (systemy aeronautyczne do samolotów załogowych i bezzałogowych, systemy lądowe, systemy morskie, systemy zintegrowane, wywiad i nadzór, bezpieczeństwo cybernetyczne, bezpieczeństwo komunikacji, systemy testowe, pociski rakietowe, usługi i wparcie). W roku 2011 firma Cassidian osiągnęła przychody na poziomie 5,8 miliarda euro oraz zatrudniała 28 tys. osób. EADS jest światowym liderem w aeronautyce, obronności i powiązanych usługach. W roku 2011 grupa (obejmująca przedsiębiorstwa Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter) wypracowała przychody na poziomie 49,1 miliarda euro przy zatrudnieniu na poziomie 133 tys. osób.

CASSIDIAN — Defending World Security

Kontakt dla mediów (Cassidian)
Anke Sturtzel                       anke.sturtzel@cassidian.com Tel.: + 33 (0) 1 61 38 53 30

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń