Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian wprowadza TETRĘ na północnoamerykański rynek

Cassidian wprowadza TETRĘ na północnoamerykański rynek

Firma Cassidian Communications 11 marca br. wprowadziła na północnoamerykański rynek pełną linię swoich produktów TETRA: infrastrukturę, konsole i radiotelefony. W USA systemy TETRA dopuszczono do użytku (dla użytkowników spoza służb bezpieczeństwa publicznego) we wrześniu 2012 roku, na mocy regulacji wydanej przez FCC, natomiast w Kanadzie z łączności TETRA można korzystać od 2011 roku.

Cassidian zamierza skupić dystrybucję swoich produktów na północnoamerykańskim transporcie, usługach, agrobiznesie i przemyśle.

“Przeprowadziliśmy rozeznanie i stwierdziliśmy, że w segmentach transportu i usług jest wyraźne zapotrzebowanie na produkty TETRA,” powiedział Rich Cagle, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Cassidian. “Ta technologia dobrze sprawdza się w miejscach, gdzie wielu użytkowników jest skupionych w małych populacjach.”

Cagle poinformował też, że Cassidian będzie nadal oferować produkty w standardzie Project 25 (P25) dla służb bezpieczeństwa publicznego z Ameryki Północnej. Firma oferuje tylko komponenty infrastruktury systemów P25, natomiast w przypadku TETRY ma przewagę w postaci całej gamy produktów — zarówno infrastruktury, jak i terminali. Wiceprezes firmy Cassidian twierdzi, że produkty TETRA kosztują znacznie mniej, niż produkty P25, a są przy tym bardziej zaawansowane od rozwiązań DMR.

Cassidian zapewnia infrastrukturę w ponad 1500 strefach oraz część z ponad miliona terminali pracujących w niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA (BOSNet), jednej z największych na świecie sieci komunikacji radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego. Ponadto, firma ma na koncie 45 wdrożeń ogólnokrajowych systemów TETRA.

Poza wejściem na północnoamerykański rynek, firma Cassidian ogłosiła również, że podczas wystawy IWCE 2013 zademonstruje kolejną generację swojego rozwiązania do obsługi połączeń z numerami alarmowymi (NG 9-1-1), współpracującą z jej urządzeniami, klientami i aplikacjami LTE (Long Term Evolution).
“Kolejna generacja łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego będzie polegać na bezproblemowej integracji systemów, aplikacji i urządzeń,” powiedział Francois Begaud, dyrektor ds. operacyjnych działu LMR/LTE firmy Cassidian.

 

Źródło: www.cassidiancommunications.com


O firmie Cassidian
Logo Cassidian

Firma Cassidian Communications, wchodząca w skład koncernu EADS North America, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami. W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń