Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian wprowadza TETRĘ na północnoamerykański rynek

Cassidian wprowadza TETRĘ na północnoamerykański rynek

Firma Cassidian Communications 11 marca br. wprowadziła na północnoamerykański rynek pełną linię swoich produktów TETRA: infrastrukturę, konsole i radiotelefony. W USA systemy TETRA dopuszczono do użytku (dla użytkowników spoza służb bezpieczeństwa publicznego) we wrześniu 2012 roku, na mocy regulacji wydanej przez FCC, natomiast w Kanadzie z łączności TETRA można korzystać od 2011 roku.

Cassidian zamierza skupić dystrybucję swoich produktów na północnoamerykańskim transporcie, usługach, agrobiznesie i przemyśle.

“Przeprowadziliśmy rozeznanie i stwierdziliśmy, że w segmentach transportu i usług jest wyraźne zapotrzebowanie na produkty TETRA,” powiedział Rich Cagle, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Cassidian. “Ta technologia dobrze sprawdza się w miejscach, gdzie wielu użytkowników jest skupionych w małych populacjach.”

Cagle poinformował też, że Cassidian będzie nadal oferować produkty w standardzie Project 25 (P25) dla służb bezpieczeństwa publicznego z Ameryki Północnej. Firma oferuje tylko komponenty infrastruktury systemów P25, natomiast w przypadku TETRY ma przewagę w postaci całej gamy produktów — zarówno infrastruktury, jak i terminali. Wiceprezes firmy Cassidian twierdzi, że produkty TETRA kosztują znacznie mniej, niż produkty P25, a są przy tym bardziej zaawansowane od rozwiązań DMR.

Cassidian zapewnia infrastrukturę w ponad 1500 strefach oraz część z ponad miliona terminali pracujących w niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA (BOSNet), jednej z największych na świecie sieci komunikacji radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego. Ponadto, firma ma na koncie 45 wdrożeń ogólnokrajowych systemów TETRA.

Poza wejściem na północnoamerykański rynek, firma Cassidian ogłosiła również, że podczas wystawy IWCE 2013 zademonstruje kolejną generację swojego rozwiązania do obsługi połączeń z numerami alarmowymi (NG 9-1-1), współpracującą z jej urządzeniami, klientami i aplikacjami LTE (Long Term Evolution).
“Kolejna generacja łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego będzie polegać na bezproblemowej integracji systemów, aplikacji i urządzeń,” powiedział Francois Begaud, dyrektor ds. operacyjnych działu LMR/LTE firmy Cassidian.

 

Źródło: www.cassidiancommunications.com


O firmie Cassidian
Logo Cassidian

Firma Cassidian Communications, wchodząca w skład koncernu EADS North America, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami. W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń