Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Najmniejszy radiotelefon TETRA trafia na brytyjski rynek

Najmniejszy radiotelefon TETRA trafia na brytyjski rynek

Firma Airbus Defence and Space (dawniej Cassidian) wprowadziła swój radiotelefon TETRA TH1n do dystrybucji w Wielkiej Brytanii. Jest to najmniejszy i najlżejszy w pełni funkcjonalny ręczny terminal TETRA na świecie. Przez ostatnie 12 miesięcy przechodził on oficjalny proces oceny przez Communications-Electronics Security Group, rządową agencję ds. bezpieczeństwa informacji, i wkrótce otrzyma stosowny certyfikat. TH1n został także poddany testom zgodności z brytyjską ogólnokrajową siecią TETRA, Airwave.

W zeszłym roku radiotelefon otrzymał również Nagrodę TETRA w kategorii “Najlepszy produkt TETRA dla przedsiębiorstw”. TH1n jest wyposażony w kilka unikatowych funkcji, m.in. “Gdzie jesteś”, pokazującą użytkownikom na wyświetlaczu, gdzie są ich najbliżsi koledzy z zespołu — w jakiej odległości i jakim kierunku. Według producenta, funkcja ta jest bardzo przydatna dla osób pracujących na wielkich, otwartych obszarach lub w oddalonych od aglomeracji lokalizacjach.

Nowy radiotelefon będzie dystrybuowany ze środków Narodowej Umowy Ramowej o Airwave (National Airwave Framework Agreement), sponsorowanej przez Stołeczną Służbę Policji Londynu (MPS).

 

Źródło:  http://airbusdefenceandspace.com/about-us/

 

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń