Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space na PMRExpo 2014, nowy radiotelefon TETRA

Airbus Defence and Space na PMRExpo 2014, nowy radiotelefon TETRA

Firma Airbus Defence and Space będzie prezentować swoje obszerne portfolio produktów i rozwiązań radiokomunikacji profesjonalnej (PMR) podczas tegorocznej wystawy PMRExpo, która odbędzie się w dniach 25–27 listopada w Kolonii.

Oferta Airbus Defence and Space obejmuje bezpieczne rozwiązania sieciowe, terminale radiowe, systemy dyspozytorskie i systemy zarządzania siecią, szyfrowanie, interfejsy do szeregu różnych systemów zewnętrznych (sieci transmisji danych, stanowisk dowodzenia, systemów telefonicznych itp.) oraz mobilne systemy taktyczne. Wszystko to będzie można obejrzeć na stanowisku C01 w hali 10.2. W tym roku po raz pierwszy zostanie zaprezentowany ręczny radiotelefon TETRA TH9. Więcej informacji na jego temat zostanie podanych na konferencji prasowej, która rozpocznie się 25 listopada o godzinie 15:00, na stanowisku firmy Airbus Defence and Space.

Dzięki lepszemu zasięgowi łączności, wyższej mocy nadawczej, łączności Bluetooth i aplikacjom bazującym na lokalizacji, nowy TH9 pomoże usprawnić łączność głosową i transmisję danych o znaczeniu krytycznym. Poza funkcjonalnością, jaką oferują wszystkie pozostałe radiotelefony w ofercie Airbus Defence and Space, pracuje on w trybie łączności bezpośredniej (DMO) w paśmie 406–410 MHz, wykorzystywanym w Niemczech i wielu innych krajach. Ponadto, terminal posiada zintegrowany moduł globalnej nawigacji satelitarnej obsługujący europejski system Galileo, chiński Beidou oraz rosyjski GLONASS, tak więc jest przygotowany na współpracę z przyszłościowymi technologiami pozycjonowania satelitarnego.

Na wystawie znajdzie się również pager TETRA P8GR, który został zaprojektowany dla spełnienia potrzeb jednostek straży pożarnej, organizacji humanitarnych i operatorów infrastruktury o krytycznym znaczeniu. P8GR jest łatwy we wdrożeniu i charakteryzuje się dobrą dostępnością łączności nawet w obszarach o słabym zasięgu, długim czasem pracy na baterii, wytrzymałością i kompaktowymi rozmiarami. W odróżnieniu od standardowych pagerów analogowych, pager TETRA umożliwia bezpieczną, dwukierunkową komunikację pomiędzy stanowiskiem dowodzenia a jednostkami operacyjnymi. Oferuje on wszystkie niezbędne funkcje alarmowania, jakie daje standard TETRA — m.in. wywołania grupowe, pozwalając jednostkom na bieżąco planować i wykonywać swoje zadania.

Kolejnym z głównych punktów wystawy będą mobilne, modułowe sieci TETRA. Airbus Defence and Space rozszerza swoje rozwiązania przewoźne, obejmujące zminiaturyzowaną stację bazową TB3p z możliwością łączenia się poprzez satelity, kompaktową centralę cyfrową DXT3p i rozwiązania dla stanowisk dowodzenia. W przyszłości dołączy do tego moduł szerokopasmowej komunikacji LTE.

Ponadto, Airbus Defence and Space zaprezentuje także swoje podejście do inteligentnych systemów komunikacji dla sektora użyteczności publicznej, stanowiące znaczący wkład we wprowadzenie inteligentnych sieci energetycznych (smart grids). Poza komponentami sieci, portfolio produktów i usług Airbus Defence and Space obejmuje dostarczanie kompleksowych, cyfrowych sieci komunikacji dla służb publicznych i przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

Źródło: Airbus Defence and Space

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP
Pytania? Zadzwoń