Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Duży skok w ewolucji TETRA: Airbus Defence and Space prezentuje „inteligentny” radiotelefon...

Duży skok w ewolucji TETRA: Airbus Defence and Space prezentuje „inteligentny” radiotelefon Tactilon Dabat

Firma Airbus Defence and Space wprowadza na rynek „inteligentny” radiotelefon Tactilon Dabat (Tactilon Dabat smart radio) – duży skok w ewolucji TETRA. W jednym urządzeniu zintegrowano bardzo odporny (fully rugged) smartfon z  wszechstronnym, przenośnym radiotelefonem TETRA. Tactilon Dabat jest odporny na wstrząsy, wodę i kurz, podobnie jak każdy terminal TETRA. Posiada również przyciski wielofunkcyjne, takie jak Emergency czy dedykowany PTT (Push-To-Talk)’, jak w przypadku innych terminali TETRA firmy Airbus Defence and Space.

„Tactilon Dabat to najnowszy efekt naszej bliskiej, ponad 30-letniej współpracy z organizacjami bezpieczeństwa publicznego” – powiedział Olivier Koczan, Szef  działu Secure Land Communications w Airbus Defence and Space. „Takie organizacje oczekują urządzeń komunikacyjnych, które połączą w sobie funkcje głosowe, wideo oraz przesyłu danych o znaczeniu krytycznym w sytuacjach kryzysowych.Użytkownicy  chcą również  korzystać z aplikacji i wymieniać się  informacjami multimedialnymi. Tactilon Dabat został zaprojektowany tak, aby w jednym urządzeniu połączyć tego typu funkcje dla profesjonalnych użytkowników” – dodaje. Duży 4,7 calowy ekran dotykowy jest idealny do korzystania z inteligentnych aplikacji, a dodatkowo może być  również  obsługiwany  w rękawicach. Moduł TETRA oferuje wszystkie funkcjonalności –  wcześniej dostępne tylko w radiotelefonach TETRA. Tactilon Dabat jest interoperacyjny i może pracować w dowolnej standardowej sieci TETRA.

Airbus-Tactilon-Dabat-smart-radio

Dodatkowo, oprócz przycisku PTT i ekranu dotykowego, użytkownicy skorzystają również z niezwykle wydajnego wymiennego akumulatora wielokrotnego ładowania – umożliwiającego łączność podczas długotrwałych zdarzeń.  Przetwarzanie dźwięku  zostało zaprojektowane  dla profesjonalnych działań operacyjnych oraz dla zapewnienia pewnej i wyraźnej komunikacji głosowej. Przednie oraz tylne kamery umożliwiają uchwycenie obrazów. Ponadto obrazy te mogą być udostępniane  wielu grupom TETRA w kontrolowany i  bezpieczny sposób. Urządzenie to może być noszone na klapie [marynarki, kurtki] – w celu  nagrania wideo i wysłania go do centrum kontroli lub do współpracowników.

Tactilon Dabat jest wytrzymały i odporny zarówno na kurz, jak i wodę, ze stopniem ochrony IP65 i IP67. Wszystkie informacje w Tactilon Dabat są szyfrowane i chronione przed zagrożeniami. „Tactilon Dabat jest całkowicie nowym typem urządzenia. Łączy  w sobie zalety odpornego smartphona oraz w pełni funkcjonalnego radiotelefonu TETRA. Wierzymy, że profesjonaliści docenią to” – powiedział Eric Davalo, Szef  ds. Strategii, Portfela Rozwiązań i Inżynierii Secure Land Communications w firmie Airbus Defence and Space.

Tactilon Dabat zostanie zaprezentowany na stoisku firmy Airbus Defence and Space (stoisko D 42, hala 8), podczas wystawy Critical Communications World (CCW) 2016, która odbędzie się w Amsterdamie w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2016 roku.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń