Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space zmodernizuje szwedzką sieć TETRA

Airbus Defence and Space zmodernizuje szwedzką sieć TETRA

Firma Airbus Defence and Space podpisała trzyletnią umowę o świadczeniu usług serwisowych ze szwedzką agencją zamówień wojskowych FMV. Przewiduje ona aktualizację oprogramowania infrastruktury sieci FM Tetra, należącej do szwedzkich sił zbrojnych, do wersji 6, dodatkowe aktualizacje oprogramowania obejmujące system zarządzania abonentami Tactilon, dostawę nowych stacji bazowych TB3hp oraz przeprowadzenie szkoleń dla użytkowników i administratorów.

FM Tetra posiada architekturę identyczną do Rakel, ogólnokrajowej sieci TETRA dla szwedzkich służb, wdrożonej przez firmę Airbus Defence and Space i zarządzanej przez Szwedzką Cywilną Agencję ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. FM Tetra jest siecią referencyjną, wykorzystywaną dla celów edukacyjnych, a także do weryfikacji i testowania nowego sprzętu oraz oprogramowania radiowego.

Opracowane przez Airbus Defence and Space narzędzie do zarządzania abonentami Tactilon jest w stanie obsłużyć wysoką liczbę użytkowników sieci radiowej. Za jego pomocą można ustalać prawa dostępu abonentów do sieci, definiować grupy rozmówne wraz z ich ograniczeniami przestrzennymi oraz przenosić poszczególne grupy abonentów w ramach sieci. Dla przykładu, można szybko włączyć grupę funkcjonariuszy do struktury komunikacyjnej w konkretnej lokalizacji, takiej jak miejsce gdzie odbywa się duża impreza sportowa lub szczyt międzynarodowy.

TB3hp, miniaturowa stacja bazowa TETRA wysokiej mocy, charakteryzuje się mocą nadawczą do 15 W przy niskim poborze mocy — jedynie 100 W. To umożliwia pokrycie większego obszaru łącznością o znaczeniu krytycznym w ekonomiczniejszy sposób, niż przy użyciu innych zminiaturyzowanych stacji bazowych. TB3hp może okazać się szczególnie przydatna przy likwidowaniu „białych plam” w pokryciu sygnałem oraz przy zapewnianiu zasięgu w miejscach, w których sygnał zwykłych stacji bazowych nie dociera, na przykład w tunelach i podziemnych parkingach.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń