Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space uzupełnia fińską sieć VIRVE o LTE

Airbus Defence and Space uzupełnia fińską sieć VIRVE o LTE

Firma Airbus Defence and Space dostarczyła swoje rozwiązanie Tactilon Suite dla fińskiej ogólnokrajowej sieci TETRA, VIRVE, zarządzanej przez rządową spółkę Suomen Virveverkko Oy. Ten ważny element uzupełni bezpieczną łączność radiową zapewnianą przez VIRVE, dając możliwość wprowadzania komercyjnych usług łączności szerokopasmowej w sposób zachowujący bezpieczeństwo danych. Tactilon Suite pozwala na zarządzanie abonentami sieci wąsko- i szerokopasmowych, w tym także sieci komórkowych.

To nowe rozwiązanie zostało opracowane przez firmę Airbus Defence and Space wspólnie z jej partnerem Athonet. Pomoże ono we wprowadzaniu hybrydowych usług sieciowych, łączących profesjonalną radiokomunikację ruchomą (TETRA) z komercyjnymi i dedykowanymi usługami łączności szerokopasmowej (LTE). W oparciu o takie podejście, nazywane MVNO (Wirtualny Operator Sieci Komórkowej), fińskie służby bezpieczeństwa publicznego takie, jak policja, pogotowie i straż graniczna, zyskają bezpieczny i zaufany dostęp mobilny do nowych aplikacji szerokopasmowych bez uszczerbku na bezpieczeństwie wykonywanych przez siebie czynności. Tactilon Suite w szczególności umożliwia zarządzanie bezpieczeństwem i zasobami oraz wspiera bezpieczną integrację w sieciach operatorów komórkowych. Dzięki temu klienci ze służb bezpieczeństwa publicznego uzyskują korzyści z “dostępności wielosieciowej” — zamiast zawierać osobne umowy z wieloma operatorami sieci, mogą przy pomocy Tactilon Suite zaoferować każdemu abonentowi najlepsze z dostępnych rozwiązań łączności.

“Wielu z naszych klientów ze służb bezpieczeństwa publicznego poszukuje elastycznego sposobu na rozszerzenie łączności o znaczeniu krytycznym o szerokopasmową transmisję danych. Oni potrzebują szerokopasmowych rozwiązań mobilnych które zapewnią im wyższą dostępność usług, bezpieczeństwo i lepszą integrację z istniejącymi, wąskopasmowymi sieciami takimi, jak fińska VIRVE. Tactilon Suite jest dla nich idealną metodą powiązania tego, co najlepsze w radiokomunikacji profesjonalnej i łączności szerokopasmowej”, powiedziała Nicole Lecca, szefowa działu bezpiecznej łączności naziemnej w Airbus Defence and Space.

Współpraca pomiędzy Airbus Defence and Space a Suomen Virveverkko Oy nad bezpiecznym rozwiązaniem MVNO rozpoczęła się w styczniu 2014 roku i miała na celu stworzenie szerokopasmowej sieci komórkowej dostępnej dla funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego na terenie całego kraju.

“To podejście pozwoli fińskim władzom użytkować usługi i aplikacje szerokopasmowe w dowolnym miejscu w Finlandii, zawsze poprzez najlepsze z dostępnych połączeń lub sieci. Bezpieczne MVNO wykorzystuje istniejące komercyjne usługi szerokopasmowe, eliminując konieczność budowy nowej infrastruktury. Jest to kluczowy krok naprzód ku przyszłości sieci dla bezpieczeństwa publicznego w Finlandii”, powiedział Sami Orakoski, dyrektor generalny firmy VIRVE Tuotteet ja Palvelut Oy (VIRVE Produkty i Usługi S.A.) będącej spółką zależną Suomen Virveverkko Oy.

Źródło i fot.: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń