Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space dokona modernizacji fińskiej sieci VIRVE

Airbus Defence and Space dokona modernizacji fińskiej sieci VIRVE

Firma Airbus Defence and Space otrzymała duży kontrakt na modernizację fińskiej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA, VIRVE, której operatorem jest rządowa spółka Suomen Virveverkko Oy. Przedmiotem wartej 30 milionów euro umowy ramowej jest wymiana około jednej trzeciej elementów sieci oraz aktualizacja oprogramowania przez okres kolejnych pięciu lat. To przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie wysokiej funkcjonalności i wydajności sieci radiowej przez długie lata oraz wsparcie długoterminowej strategii operatora VIRVE.

Fińska sieć TETRA obecnie obsługuje około 34 tys. abonentów ze wszystkich służb bezpieczeństwa publicznego (policji, straży pożarnej i pogotowia) oraz sił zbrojnych i jest ważnym elementem działań związanych z bezpieczeństwem Finlandii, gwarantując swoim użytkownikom bezawaryjność i wysoką jakość usług. Z tego powodu konieczne jest umożliwienie funkcjonowania systemów technicznych sieci w trakcie całego procesu modernizacji.

W ramach modernizacji wymienione zostaną kluczowe komponenty sieci radiowej, w tym 450 stacji bazowych. „Przywracanie w przypadku katastrofy” pozwoli na jeszcze lepsze funkcjonowanie sieci radiokomunikacyjnej w ekstremalnych warunkach, takich jak burze, powodzie itp., które mogłyby uszkodzić sprzęt sieciowy lub linie transmisyjne.

Jarmo Vinkvist, dyrektor generalny Suomen Virveverkko Oy, powiedział: „Fińskie służby ratownictwa i bezpieczeństwa w znacznej mierze opierają się o systemy łączności zapewniane przez VIRVE. TETRA w nadchodzących latach pozostanie naszą technologią ruchomej łączności głosowej w sektorze bezpieczeństwa publicznego. Kontynuujemy więc nasze inwestycje w tę technologię”.

Nicole Lecca, szef działu Secure Land Communications w firmie Airbus Defence and Space, powiedział: „Fińskie służby ratownictwa i bezpieczeństwa należą do naszych klientów z największym stażem. Ten kontrakt na modernizację jest dla nas bardzo ważny, gdyż ilustruje zaufanie pokładane w Airbus Defence and Space. Co więcej, pokazuje on jasno, że TETRA przez kolejną dekadę pozostanie niezbędnym narzędziem łączności głosowej o znaczeniu krytycznym”.

Posiadaczem i operatorem sieci VIRVE jest spółka Suomen Virveverkko Oy należąca do Suomen Erillisverkot (Grupa Narodowe Sieci Bezpieczeństwa). VIRVE rozpoczęła funkcjonowanie w 2002 roku, jako pierwsza na świecie ogólnokrajowa sieć łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego oparta o technologię TETRA.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń