Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space dokona modernizacji fińskiej sieci VIRVE

Airbus Defence and Space dokona modernizacji fińskiej sieci VIRVE

Firma Airbus Defence and Space otrzymała duży kontrakt na modernizację fińskiej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA, VIRVE, której operatorem jest rządowa spółka Suomen Virveverkko Oy. Przedmiotem wartej 30 milionów euro umowy ramowej jest wymiana około jednej trzeciej elementów sieci oraz aktualizacja oprogramowania przez okres kolejnych pięciu lat. To przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie wysokiej funkcjonalności i wydajności sieci radiowej przez długie lata oraz wsparcie długoterminowej strategii operatora VIRVE.

Fińska sieć TETRA obecnie obsługuje około 34 tys. abonentów ze wszystkich służb bezpieczeństwa publicznego (policji, straży pożarnej i pogotowia) oraz sił zbrojnych i jest ważnym elementem działań związanych z bezpieczeństwem Finlandii, gwarantując swoim użytkownikom bezawaryjność i wysoką jakość usług. Z tego powodu konieczne jest umożliwienie funkcjonowania systemów technicznych sieci w trakcie całego procesu modernizacji.

W ramach modernizacji wymienione zostaną kluczowe komponenty sieci radiowej, w tym 450 stacji bazowych. „Przywracanie w przypadku katastrofy” pozwoli na jeszcze lepsze funkcjonowanie sieci radiokomunikacyjnej w ekstremalnych warunkach, takich jak burze, powodzie itp., które mogłyby uszkodzić sprzęt sieciowy lub linie transmisyjne.

Jarmo Vinkvist, dyrektor generalny Suomen Virveverkko Oy, powiedział: „Fińskie służby ratownictwa i bezpieczeństwa w znacznej mierze opierają się o systemy łączności zapewniane przez VIRVE. TETRA w nadchodzących latach pozostanie naszą technologią ruchomej łączności głosowej w sektorze bezpieczeństwa publicznego. Kontynuujemy więc nasze inwestycje w tę technologię”.

Nicole Lecca, szef działu Secure Land Communications w firmie Airbus Defence and Space, powiedział: „Fińskie służby ratownictwa i bezpieczeństwa należą do naszych klientów z największym stażem. Ten kontrakt na modernizację jest dla nas bardzo ważny, gdyż ilustruje zaufanie pokładane w Airbus Defence and Space. Co więcej, pokazuje on jasno, że TETRA przez kolejną dekadę pozostanie niezbędnym narzędziem łączności głosowej o znaczeniu krytycznym”.

Posiadaczem i operatorem sieci VIRVE jest spółka Suomen Virveverkko Oy należąca do Suomen Erillisverkot (Grupa Narodowe Sieci Bezpieczeństwa). VIRVE rozpoczęła funkcjonowanie w 2002 roku, jako pierwsza na świecie ogólnokrajowa sieć łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego oparta o technologię TETRA.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń