Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space dokona modernizacji fińskiej sieci VIRVE

Airbus Defence and Space dokona modernizacji fińskiej sieci VIRVE

Firma Airbus Defence and Space otrzymała duży kontrakt na modernizację fińskiej ogólnokrajowej sieci łączności TETRA, VIRVE, której operatorem jest rządowa spółka Suomen Virveverkko Oy. Przedmiotem wartej 30 milionów euro umowy ramowej jest wymiana około jednej trzeciej elementów sieci oraz aktualizacja oprogramowania przez okres kolejnych pięciu lat. To przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie wysokiej funkcjonalności i wydajności sieci radiowej przez długie lata oraz wsparcie długoterminowej strategii operatora VIRVE.

Fińska sieć TETRA obecnie obsługuje około 34 tys. abonentów ze wszystkich służb bezpieczeństwa publicznego (policji, straży pożarnej i pogotowia) oraz sił zbrojnych i jest ważnym elementem działań związanych z bezpieczeństwem Finlandii, gwarantując swoim użytkownikom bezawaryjność i wysoką jakość usług. Z tego powodu konieczne jest umożliwienie funkcjonowania systemów technicznych sieci w trakcie całego procesu modernizacji.

W ramach modernizacji wymienione zostaną kluczowe komponenty sieci radiowej, w tym 450 stacji bazowych. „Przywracanie w przypadku katastrofy” pozwoli na jeszcze lepsze funkcjonowanie sieci radiokomunikacyjnej w ekstremalnych warunkach, takich jak burze, powodzie itp., które mogłyby uszkodzić sprzęt sieciowy lub linie transmisyjne.

Jarmo Vinkvist, dyrektor generalny Suomen Virveverkko Oy, powiedział: „Fińskie służby ratownictwa i bezpieczeństwa w znacznej mierze opierają się o systemy łączności zapewniane przez VIRVE. TETRA w nadchodzących latach pozostanie naszą technologią ruchomej łączności głosowej w sektorze bezpieczeństwa publicznego. Kontynuujemy więc nasze inwestycje w tę technologię”.

Nicole Lecca, szef działu Secure Land Communications w firmie Airbus Defence and Space, powiedział: „Fińskie służby ratownictwa i bezpieczeństwa należą do naszych klientów z największym stażem. Ten kontrakt na modernizację jest dla nas bardzo ważny, gdyż ilustruje zaufanie pokładane w Airbus Defence and Space. Co więcej, pokazuje on jasno, że TETRA przez kolejną dekadę pozostanie niezbędnym narzędziem łączności głosowej o znaczeniu krytycznym”.

Posiadaczem i operatorem sieci VIRVE jest spółka Suomen Virveverkko Oy należąca do Suomen Erillisverkot (Grupa Narodowe Sieci Bezpieczeństwa). VIRVE rozpoczęła funkcjonowanie w 2002 roku, jako pierwsza na świecie ogólnokrajowa sieć łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego oparta o technologię TETRA.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń