Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieci Tetrapol firmy Airbus Defence and Space pomogły zabezpieczyć mistrzostwa FIFA 2014

Sieci Tetrapol firmy Airbus Defence and Space pomogły zabezpieczyć mistrzostwa FIFA 2014

Wysoce bezpieczna technologia komunikacji radiowej firmy Airbus Defence and Space przyczyniła się do pomyślnego zabezpieczenia tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej FIFA 2014 w Brazylii. Dwie sieci Tetrapol firmy Airbus Defence and Space zagwarantowały bezproblemową komunikację pomiędzy siłami bezpieczeństwa a służbami ratunkowymi zaangażowanymi w to wydarzenie i odegrały znaczną rolę w ich zintegrowanych działaniach w 12 miastach, gdzie odbywały się mecze, w tym także na terenie stadionów.

Było tak między innymi na stadionie Castelão w Fortalezie, w strefach fanowskich oraz centrach miast. Aby zagwarantować niezawodne i bezproblemowe działanie sieci, obecny na miejscu zespół ekspertów z firmy Airbus Defence and Space świadczył całodobowe wsparcie.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa przez wszystkie 32 dni mistrzostw, Departament Policji Federalnej (DPF) wykorzystał narodową sieć bezpiecznej łączności Tetrapol — Integrapol, wdrożoną przez Airbus Defence and Space w latach 2005–2010. To właśnie zintegrowanie w tej sieci wszystkich jednostek DPF z poszczególnych stanów Brazylii stało się podstawą narodowego bezpieczeństwa publicznego przy zmaganiu się z wyzwaniami takimi, jak wielkie wydarzenia sportowe. Cała sieć składa się z 280 stref i ripiterów taktycznych.

Ponadto, siły policyjne ze stanu Ceará zostały wyposażone w nową sieć Tetrapol IP firmy Airbus Defence and Space. Miasto Fortaleza, leżące w tym stanie, było gospodarzem sześciu meczy w tegorocznych mistrzostwach i nowa sieć zapewniła podczas nich zaawansowaną, szyfrowaną transmisję głosu i danych. Sieć ta jest kluczowym komponentem niedawno wprowadzonego do użytku centrum kontroli i dowodzenia stanowych sił policji w Fortalezie, które służy w działaniach związanych z monitoringiem miejskim, nadzorem i zarządzaniem służbami policyjnymi, medycznymi oraz ratunkowymi.

W mistrzostwach świata FIFA 2014 rozegrano łącznie 64 mecze w 12 miastach. Obejrzały je 3 miliony widzów, a każde spotkanie było ogromnym wyzwaniem dla organizatorów. Dwie sieci firmy Airbus Defence and Space zapewniły bezpieczną łączność dla ponad 7500 funkcjonariuszy policji federalnej i policji ze stanu Ceará. Łącznie, całkowita liczba widzów na wszystkich obiektach i strefach fanowskich, przekroczyła 4,5 mln. Obydwie sieci przyczyniły się do zachowania bezpieczeństwa publicznego, szczególnie we wspomnianych rejonach, a także w centrach miast, gwarantując bezproblemową łączność pomiędzy wszystkimi siłami bezpieczeństwa i ratunkowymi.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń