Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność firmy Airbus Defence and Space pomogła zabezpieczyć szczyt G7

Łączność firmy Airbus Defence and Space pomogła zabezpieczyć szczyt G7

Wysoce bezpieczna technologia łączności radiowej firmy Airbus Defence and Space przyczyniła się do sukcesu środków bezpieczeństwa wdrożonych podczas tegorocznego szczytu G7, który odbył się w dniach 7–8 lipca w bawarskim zamku Elmau. Uczestniczyło w nim siedem głów państw i szefów rządów oraz liczni prominentni politycy z całego świata.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo gości i wspomóc organizację szczytu, firma Airbus Defence and Space wyposażyła obecne na miejscu służby porządkowe w specjalnie przygotowany system radiołączności trankingowej bazujący na standardzie TETRA.

Korzystało z niego ponad 30 tysięcy funkcjonariuszy policji, strażaków i ochroniarzy, którzy prowadzili działania związane z zabezpieczeniem szczytu już od 30 maja br. Aby zapewnić pełną możliwość nawiązania łączności radiowej we wszystkich wrażliwych lokalizacjach, ustanowione zostało połączenie z niemiecką ogólnokrajową siecią TETRA, BOSNet. Na początku szczytu, kiedy delegacje z poszczególnych krajów zaczęły zjeżdżać na miejsce, liczba wywołań grupowych wzrosła do 40 tysięcy. W tym samym dniu w użytku było prawie 18 tysięcy terminali, a jedna ze stacji bazowych obsługiwała łączność dla nawet 7500 terminali w tym samym czasie.

Firma Airbus Defence and Space poświęciła szczególną uwagę regionowi będącemu gospodarzem G7 już w fazie przygotowań, udzielając pełnego wsparcia bawarskim władzom. Przeprowadzone zostały trzy testy obciążeniowe z udziałem 500 członków służb porządkowych i ratunkowych, mające na celu sprawdzenie, czy sieć TETRA poradzi sobie z dużym ruchem radiowym i czy będzie funkcjonować normalnie w tak wymagających warunkach. Funkcjonariusze jednocześnie używali ok. 1000 urządzeń, aby stwierdzić, czy wszystkie wiadomości przesyłane drogą radiową przychodzą na czas. W ramach testu zbadano także, jaki wpływ na pracę sieci będzie miało przemieszczanie się licznych grup sił bezpieczeństwa pomiędzy poszczególnymi strefami sieci radiowej.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń