Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność firmy Airbus Defence and Space pomogła zabezpieczyć szczyt G7

Łączność firmy Airbus Defence and Space pomogła zabezpieczyć szczyt G7

Wysoce bezpieczna technologia łączności radiowej firmy Airbus Defence and Space przyczyniła się do sukcesu środków bezpieczeństwa wdrożonych podczas tegorocznego szczytu G7, który odbył się w dniach 7–8 lipca w bawarskim zamku Elmau. Uczestniczyło w nim siedem głów państw i szefów rządów oraz liczni prominentni politycy z całego świata.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo gości i wspomóc organizację szczytu, firma Airbus Defence and Space wyposażyła obecne na miejscu służby porządkowe w specjalnie przygotowany system radiołączności trankingowej bazujący na standardzie TETRA.

Korzystało z niego ponad 30 tysięcy funkcjonariuszy policji, strażaków i ochroniarzy, którzy prowadzili działania związane z zabezpieczeniem szczytu już od 30 maja br. Aby zapewnić pełną możliwość nawiązania łączności radiowej we wszystkich wrażliwych lokalizacjach, ustanowione zostało połączenie z niemiecką ogólnokrajową siecią TETRA, BOSNet. Na początku szczytu, kiedy delegacje z poszczególnych krajów zaczęły zjeżdżać na miejsce, liczba wywołań grupowych wzrosła do 40 tysięcy. W tym samym dniu w użytku było prawie 18 tysięcy terminali, a jedna ze stacji bazowych obsługiwała łączność dla nawet 7500 terminali w tym samym czasie.

Firma Airbus Defence and Space poświęciła szczególną uwagę regionowi będącemu gospodarzem G7 już w fazie przygotowań, udzielając pełnego wsparcia bawarskim władzom. Przeprowadzone zostały trzy testy obciążeniowe z udziałem 500 członków służb porządkowych i ratunkowych, mające na celu sprawdzenie, czy sieć TETRA poradzi sobie z dużym ruchem radiowym i czy będzie funkcjonować normalnie w tak wymagających warunkach. Funkcjonariusze jednocześnie używali ok. 1000 urządzeń, aby stwierdzić, czy wszystkie wiadomości przesyłane drogą radiową przychodzą na czas. W ramach testu zbadano także, jaki wpływ na pracę sieci będzie miało przemieszczanie się licznych grup sił bezpieczeństwa pomiędzy poszczególnymi strefami sieci radiowej.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń