Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność Tetrapol pomogła zabezpieczyć IO 2016 w Rio de Janeiro

Łączność Tetrapol pomogła zabezpieczyć IO 2016 w Rio de Janeiro

W celu ochrony Igrzysk XXXI Olimpiasdy w Rio de Janeiro, firma Airbus Defence and Space wyposażyła funkcjonariuszy brazylijskiej policji federalnej w sprzęt łączności pracujący w technologii Tetrapol. Istniejąca w Rio de Janeiro sieć radiowa wdrożona przez Airbus Defence and Space całkowicie obejmowała swoim zasięgiem kluczowe lokalizacje takie, jak stadion Maracanã, wioskę olimpijską, porty lotnicze i główne arterie miasta. Ponadto agencje ochrony publicznej mogły komunikować się przez radio także wewnątrz obiektów sportowych i w podziemiach stadionu.

Wspomniana sieć pokrywała również zasięgiem miasta Brasília, São Paulo, Salvador, Belo Horizonte i Manaus, gdzie w ramach igrzysk odbywały się mecze piłki nożnej. Rozmieszczeni tam funkcjonariusze policji mogli się bezpośrednio komunikować z centralną jednostką koordynacyjną w Rio de Janeiro.

Wykorzystywany podczas igrzysk w Rio system łączności radiowej składał się z 11 stacji bazowych Tetrapol z łącznie ośmioma kanałami radiowymi i ponad 2000 terminali Airbus TPH700 pracujących jednocześnie w ramach przeszło 40 grup rozmównych. Zadbano również o dodatkową infrastrukturę — sieć szkieletową i łącza dosyłowe — zapewniającą optymalną pojemność sieci radiowej.

„Tetrapol jest oficjalnym środkiem łączności dla całej załogi policji federalnej zaangażowanej w tę operację. Wszyscy funkcjonariusze komunikują się poprzez Tetrapol, wliczając w to zespoły wywiadowcze i szybkiego reagowania. Śmigłowce, łodzie i pojazdy taktyczne także wyposażono w przewoźne terminale Tetrapol. Tak więc technologia Tetrapol spełniła nasze oczekiwania”, powiedział Aluisio Sardinha, policyjny koordynator łączności w trakcie igrzysk.

Policja federalna współpracowała również z ponad 50 zagranicznymi służbami bezpieczeństwa w celu ochrony sportowców i widzów. System Tetrapol zintegrowano w tym celu z łącznością radiową wykorzystywaną przez owe agencje.

Źródło: www.securelandcommunications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń