Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Nowy radiotelefon Tetrapol, TPH900

Nowy radiotelefon Tetrapol, TPH900

Wczoraj podczas targów Critical Communications World Congress (CCW) w Paryżu firma Cassidian zaprezentowała swój całkowicie nowy radiotelefon Tetrapol, TPH900. Jest to wytrzymałe, ręczne urządzenie służące do łączności głosowej oraz transmisji danych. Najnowsza generacja terminali firmy Cassidian jest zaprojektowana specjalnie do łatwego i niezawodnego korzystania w terenie. Radiotelefon TPH900 zapewni użytkownikom systemu Tetrapol najlepszy zestaw funkcji na rynku.

Użytkownicy poprzednich modeli P2G i TPH700 będą mogli łatwo przejść na nowy model dzięki jego nowemu ekranowi powitalnemu, łączącemu szybki dostęp do łączności z uproszczoną prezentacją kluczowych informacji. Kompaktowy design i duże klawisze zapewniają komfortową obsługę, a mocowanie akumulatora na zatrzask czyni go poręcznym i umożliwia jego łatwą wymianę.

Zintegrowany odbiornik GPS pozwala na wdrażanie bardzo przydatnych aplikacji lokalizacyjnych. Radiotelefon może automatycznie wysyłać dane o swojej lokalizacji w przypadku wywołania alarmowego lub na żądanie użytkownika, po naciśnięciu specjalnie przeznaczonego do tego przycisku. Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika, radiotelefon TPH900 wyposażono w dodatkowe rozwiązanie zwane alarmem man-down. Gdy radiotelefon przestanie się poruszać lub będzie zbyt długo pozostawać w pozycji horyzontalnej, zostanie uruchomiony lokalny alarm. Jeśli użytkownik na niego nie zareaguje, radiotelefon aktywuje wywołanie alarmowe i opcjonalnie prześle koordynaty GPS poprzez sieć Tetrapol.

Wbudowany moduł Bluetooth 2.1 umożliwia kontrolowany dostęp do szerokiego zakresu standardowych akcesoriów, pozwalając użytkownikowi uwolnić się od przewodów przy wykonywaniu szczególnych zadań. Alarm wibracyjny daje użytkownikom dodatkowe korzyści, umożliwiając dyskretne powiadamianie o przychodzących połączeniach lub wiadomościach, a także uzupełniając sygnały dźwiękowe w hałaśliwym otoczeniu.

Wszystkie te zaawansowane funkcje i właściwości w połączeniu z wysoką wydajnością oraz odpornością na deszcz, pył i wstrząsy czynią TPH900 niezawodnym narzędziem komunikacji do najbardziej wymagających zadań.

 

 

 

Źródło: www.cassidian.com

 

O firmie CASSIDIAN

Logo CassidianFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 23 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń