Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian zmodernizuje korsykańską sieć TETRAPOL

Cassidian zmodernizuje korsykańską sieć TETRAPOL

Z myślą o przyszłości francuskiej narodowej współdzielonej infrastruktury łączności INPT (Infrastructure Nationale Partageable des Transmissions) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji zleciło firmie Cassidian przeprowadzenie migracji korsykańskiej sieci INPT na protokół IP.

Korsyka była jednym z pierwszych regionów, w których w 2002 roku zaczęła funkcjonować narodowa sieć INPT, znana w tamtym czasie jako Acropol. Składa się ona z 21 stacji bazowych rozmieszczonych w obrębie dwóch składowych sieci, jednej dla Górnej Korsyki oraz drugiej, pokrywającej zasięgiem Południową Korsykę. Obecnie jest wykorzystywana przez policję, a wkrótce posłuży także straży pożarnej.

Zespoły z firmy Cassidian i francuskiego MSW pracują pełną parą nad organizacją migracji, ze szczególnością dbając o to, aby uniknąć przerw w funkcjonowaniu sieci. Wyposażenie zostanie zainstalowane najwcześniej na jesieni, a wdrożenie zaplanowano na początek 2013 roku.

Migracja korsykańskiej sieci INPT na IP da wydziałowi systemów informacyjnych i komunikacyjnych francuskiego MSW dobre zrozumienie technicznych, operacyjnych i organizacyjnych aspektów związanych z migrowaniem i zarządzaniem sieci Tetrapol IP. Przełoży się to na korzyści przy podobnych, potencjalnych inwestycjach w kontynentalnej Francji.

Umieszczając technologię IP w sercu swojej strategii, Cassidian jest w stanie zaoferować swoim klientom bardziej elastyczne architektury systemów, lepszą kontrolę kosztów utrzymania i otwarte drzwi do technologii przyszłości, szczególnie z zakresu szybkiej transmisji danych.

Migracja INPT jest częścią planu francuskiego ministerstwa, mającego na celu zdobycie wyobrażenia, jak w przyszłości będą wyglądały ich sieci z operacyjnego, finansowego i technologicznego punktu widzenia.

INPT jest narodowym systemem trankingowym francuskich służb bezpieczeństwa publicznego oparta na standardzie TETRAPOL.

Standard TETRAPOL w odróżnieniu od TETRY opracowano z myślą o zastosowaniach niepublicznych – organów bezpieczeństwa i ratunkowych. Zamiast wielodostępu czasowego TDMA bazuje on na wielodostępie częstotliwościowym FDMA, co daje mu przewagę w sieciach o mniejszym natężeniu ruchu oraz większy zasięg wokół stacji bazowych.

 

Standard TETRAPOL cechuje się:

  • szyfrowaną transmisją,
  • strukturą komórkową z możliwością wykorzystywanie tej samej częstotliwości w stacjach bazowych tworzących makrokomórkę,
  • trybem pracy bośredniej o zasęgu do 4 km,
  • współpracą z innymi sieciami.

 

 

Źródło: http://www.cassidian.com


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń