Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian zmodernizuje korsykańską sieć TETRAPOL

Cassidian zmodernizuje korsykańską sieć TETRAPOL

Z myślą o przyszłości francuskiej narodowej współdzielonej infrastruktury łączności INPT (Infrastructure Nationale Partageable des Transmissions) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji zleciło firmie Cassidian przeprowadzenie migracji korsykańskiej sieci INPT na protokół IP.

Korsyka była jednym z pierwszych regionów, w których w 2002 roku zaczęła funkcjonować narodowa sieć INPT, znana w tamtym czasie jako Acropol. Składa się ona z 21 stacji bazowych rozmieszczonych w obrębie dwóch składowych sieci, jednej dla Górnej Korsyki oraz drugiej, pokrywającej zasięgiem Południową Korsykę. Obecnie jest wykorzystywana przez policję, a wkrótce posłuży także straży pożarnej.

Zespoły z firmy Cassidian i francuskiego MSW pracują pełną parą nad organizacją migracji, ze szczególnością dbając o to, aby uniknąć przerw w funkcjonowaniu sieci. Wyposażenie zostanie zainstalowane najwcześniej na jesieni, a wdrożenie zaplanowano na początek 2013 roku.

Migracja korsykańskiej sieci INPT na IP da wydziałowi systemów informacyjnych i komunikacyjnych francuskiego MSW dobre zrozumienie technicznych, operacyjnych i organizacyjnych aspektów związanych z migrowaniem i zarządzaniem sieci Tetrapol IP. Przełoży się to na korzyści przy podobnych, potencjalnych inwestycjach w kontynentalnej Francji.

Umieszczając technologię IP w sercu swojej strategii, Cassidian jest w stanie zaoferować swoim klientom bardziej elastyczne architektury systemów, lepszą kontrolę kosztów utrzymania i otwarte drzwi do technologii przyszłości, szczególnie z zakresu szybkiej transmisji danych.

Migracja INPT jest częścią planu francuskiego ministerstwa, mającego na celu zdobycie wyobrażenia, jak w przyszłości będą wyglądały ich sieci z operacyjnego, finansowego i technologicznego punktu widzenia.

INPT jest narodowym systemem trankingowym francuskich służb bezpieczeństwa publicznego oparta na standardzie TETRAPOL.

Standard TETRAPOL w odróżnieniu od TETRY opracowano z myślą o zastosowaniach niepublicznych – organów bezpieczeństwa i ratunkowych. Zamiast wielodostępu czasowego TDMA bazuje on na wielodostępie częstotliwościowym FDMA, co daje mu przewagę w sieciach o mniejszym natężeniu ruchu oraz większy zasięg wokół stacji bazowych.

 

Standard TETRAPOL cechuje się:

  • szyfrowaną transmisją,
  • strukturą komórkową z możliwością wykorzystywanie tej samej częstotliwości w stacjach bazowych tworzących makrokomórkę,
  • trybem pracy bośredniej o zasęgu do 4 km,
  • współpracą z innymi sieciami.

 

 

Źródło: http://www.cassidian.com


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń