Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CASSIDIAN wygrał przetarg na rozbudowę cyfrowej sieci TETRAPOL na nowym lotnisku w...

CASSIDIAN wygrał przetarg na rozbudowę cyfrowej sieci TETRAPOL na nowym lotnisku w Berlinie

Firma Cassidian wygrała ogólnoeuropejski przetarg na rozbudowę swojej cyfrowej sieci radiowej TETRAPOL, która pokrywała nowe lotnisko Berlin Brandenburg im. Willego Brandta. Cassidian zajmie się dostawą, instalacją i konserwacją zarówno nowej sieci TETRAPOL używanej przez personel lotniska, jak i elementów cyfrowej sieci TETRA służb bezpieczeństwa publicznego (BOS) na terenie portu lotniczego.

Airport_BerlinBrandenburg-small.jpg

Łączność służbowa na terenie lotniska musi być bezpieczna, wydajna i ekonomiczna w eksploatacji. Rozbudowa istniejącej sieci TETRAPOL, która poprawi zasięg na zewnątrz lotniska, wymaga odpowiedniego dostosowania elementów jej infrastruktury (cyfrowe centrale, synchronizacja stacji bazowych, sprzęt konfiguracyjny). Konieczne będzie też podłączenie nowego ośrodka dowodzenia lotniska do tej sieci radiowej. Firma Cassidian odpowiednio przeszkoli pracowników, aby wyeliminować wszelkiego rodzaju ewentualne trudności wynikające z obsługi sieci.

System radiowy działający wewnątrz budynków będzie używany do łączności służbowej z wykorzystaniem istniejącej sieci TETRAPOL, a dodatkowo zapewni łączność z cyfrową siecią służb bezpieczeństwa publicznego (BOS – Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben). Będzie podłączony zarówno do istniejących stacji bazowych TETRAPOL należących do lotniska, jak i do stacji bazowych TETRA należących do służb rządowych. Na terenie lotniska Berlin Brandenburg TETRA będzie wyłącznie używana przez służby BOS. Nowy system radiowy pokryje swoim zasięgiem przede wszystkim budowane właśnie terminale pasażerskie, w tym Pirs Północny i Pirs Południowy, a także inne budynki lotniska używane przez służby pożarnicze, wieżę kontrolną i służby naziemne.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2010 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.9 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2010 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 45.8 mld €, zatrudniając ponad 121 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń