Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CASSIDIAN wygrał przetarg na rozbudowę cyfrowej sieci TETRAPOL na nowym lotnisku w...

CASSIDIAN wygrał przetarg na rozbudowę cyfrowej sieci TETRAPOL na nowym lotnisku w Berlinie

Firma Cassidian wygrała ogólnoeuropejski przetarg na rozbudowę swojej cyfrowej sieci radiowej TETRAPOL, która pokrywała nowe lotnisko Berlin Brandenburg im. Willego Brandta. Cassidian zajmie się dostawą, instalacją i konserwacją zarówno nowej sieci TETRAPOL używanej przez personel lotniska, jak i elementów cyfrowej sieci TETRA służb bezpieczeństwa publicznego (BOS) na terenie portu lotniczego.

Airport_BerlinBrandenburg-small.jpg

Łączność służbowa na terenie lotniska musi być bezpieczna, wydajna i ekonomiczna w eksploatacji. Rozbudowa istniejącej sieci TETRAPOL, która poprawi zasięg na zewnątrz lotniska, wymaga odpowiedniego dostosowania elementów jej infrastruktury (cyfrowe centrale, synchronizacja stacji bazowych, sprzęt konfiguracyjny). Konieczne będzie też podłączenie nowego ośrodka dowodzenia lotniska do tej sieci radiowej. Firma Cassidian odpowiednio przeszkoli pracowników, aby wyeliminować wszelkiego rodzaju ewentualne trudności wynikające z obsługi sieci.

System radiowy działający wewnątrz budynków będzie używany do łączności służbowej z wykorzystaniem istniejącej sieci TETRAPOL, a dodatkowo zapewni łączność z cyfrową siecią służb bezpieczeństwa publicznego (BOS – Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben). Będzie podłączony zarówno do istniejących stacji bazowych TETRAPOL należących do lotniska, jak i do stacji bazowych TETRA należących do służb rządowych. Na terenie lotniska Berlin Brandenburg TETRA będzie wyłącznie używana przez służby BOS. Nowy system radiowy pokryje swoim zasięgiem przede wszystkim budowane właśnie terminale pasażerskie, w tym Pirs Północny i Pirs Południowy, a także inne budynki lotniska używane przez służby pożarnicze, wieżę kontrolną i służby naziemne.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2010 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.9 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2010 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 45.8 mld €, zatrudniając ponad 121 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń