Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Eltel będzie kontynuować rozbudowę sieci TETRA w Norwegii

Eltel będzie kontynuować rozbudowę sieci TETRA w Norwegii

Firma Eltel Networks będzie kontynuować rozbudowę sieci TETRA w Norwegii.  Rząd w Norwegii rozpoczął budowę kolejnego etapu sieci bezpieczeństwa publicznego zwanej Nodnett. Głównym wykonawcą projektu jest firma Motorola Solutions z Norwegii zaś podwykonawcą – Eltel Networks posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji podobnych projektów na terenie Szwecji.

Motorola Solutions (MSI) jest głównym wykonawcą i dostawcą technologii systemu łączności cyfrowej TETRA. Firma przejęła od Nokia Siemens w lutym 2012 roku pozycję wykonawcy w projekcie, którego klientem jest norweski rząd reprezentowany przez Dyrekcję Łączności Kryzysowej (DNK). Czytaj: Motorola Solutions przejmuje sieć TETRA Nodnett

Nodnett jest wieloagencyjnym cyfrowym systemem łączności radiowej pozostającym w posiadaniu przez odrębną komórkę administracyjną – Dyrekcję Łączności Kryzysowej (DNK), który przewodzi rozwojowi sieci łączności ratunkowej i usług dla bezpieczeństwa publicznego w Norwegii.

Sieć w technologii TETRA zapewni system łączności o znaczeniu krytycznym dla takich służb jak policja, straż pożarna oraz służby medyczne w Norwegii. Wprowadzanie sieci na obszar całego kraju zostało podzielone na pięć geograficznych etapów. Realizacja największego z nich (etap 3) została zlecona firmie Eltel Networks i obejmuje około 470 lokalizacji na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Przed przystąpieniem do projektu, Eltel Networks uczestniczył w pilotażowym etapie nr 0.

„Głównym powodem, dla którego wybraliśmy firmę Eltel Networks na podwykonawcę, jest obecny zasięg terytorialny oraz wiedza na temat rzeczywistego obszaru i miejsc budowy stacji bazowych”, mówi Harald Wasal, dyrektor projektu z firmy Motorola Solutions.
„Ponadto istnieje synergia innych umów serwisowych Eltel Networks, co zmniejsza koszty i poprawia zdolność do utrzymania napiętego harmonogramu. Na wybór firmy miała wpływ także wielkość oraz doświadczenie w realizacji projektów telekomunikacyjnych”.

Eltel Networks posiada doświadczenie w realizacji systemu łączności TETRA, który w konsorcjum firm z Saab i Cassidian na koniec 2010 roku wprowadził pierwszy narodowy system łączności radiowej w Szwecji. System ten, będący w posiadaniu Szwedzkiej Agencji Planowania Cywilnego Kryzysowego jest znany również pod nazwą Rakel. W sierpniu 2011 roku konsorcjum ogłosiło przedłużenie umów w zakresie eksploatacji i utrzymania systemu Rakel do 2015 roku.

Źródło: http://eltelnetworks.com/pl-PL/Polska/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń