Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tauron Oddział Gliwice ogłosił przetarg na rozbudowę systemu TETRA w Bielsku-Białej

Tauron Oddział Gliwice ogłosił przetarg na rozbudowę systemu TETRA w Bielsku-Białej

Spółka Tauron Dystrybucja konsekwentnie dąży do rozbudowania posiadanego systemu TETRA na kolejne obszary działalności. Obecnie system funkcjonuje w rejonie gliwickim, a jest budowany w będzińskim. Dziś ukazało się ogłoszenie o przetargu na rozbudowę systemu TETRA oddziału w Bielsku-Białej. Dostawcą systemu TETRA dla Tauron Dystrybucja jest firma Motorola Solutions, która wdraża system Dimetra IP. Obecnie w obu rejonach pracuje ponad 2000 radiotelefonów TETRA.

Aktualna rozbudowa obejmuje:

  • 21 nowych stacji bazowych TETRA wraz z siłownią telekomunikacyjną (z bateriami),
  • 45 radiotelefonów przenośnych,
  • 220 radiotelefonów stacjonarnych,
  • 450 radiotelefonów przewoźnych,
  • 350 radiomodemów współpracujących ze sterownikami ELKOMTECH systemu WindEx,
  • 10 konsol dyspozytorskich.

 

Zespół nowych stacji bazowych TETRA zostanie włączony do istniejących central systemu TETRA w Gliwicach i Rybniku. Zintegrowane muszą zostać systemy na poziomie: wszystkich usług systemu standardu TETRA w zakresie komunikacji głosowej, wiadomości SDS i transmisji danych, usług zarządzania siecią, jak i usług związanych z bezpieczeństwem ruchu radiowego. Planowana jest integracja systemu TETRA z systemami funkcjonującymi na terenie oddziału Bielsko-Biała, tj.: systemem SCADA firmy Elkomtech (sterowniki telemechaniki radiowej), konsolami dyspozytorskimi OpenScape Siemens i centralą telefoniczną MD110 firmy Ericsson.

Zakres projektu obejmuje migrację z analogowego systemu trankingowego DIGICOM 7 do systemu standardu TETRA. Migracja musi zostać wykonana w sposób płynny, powodujący minimalne utrudnienia w pracy służby dyspozytorskich. TETRA będzie częściowo korzystać z tych samych częstotliwości co system DIGICOM 7, dzięki czemu w miarę postępu prac zmniejszania się obciążenia systemu analogowego, możliwe będzie stopniowe uwalnianie kanałów analogowych.

W każdej z 21 lokalizacji systemu TETRA będzie konieczna wymiana siłowni stałoprądowej oraz zespołu baterii podtrzymujących zasilanie. Nowe stacje bazowe będą podłączone do światłowodowej sieci szkieletowej SDH poprzez system radiolinii.

Szacunkowa wartość zamówienia to 15,2 mln złotych netto. Wymagane wadium wynosi 450 tys. zł. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy to 10% całkowitej ceny podanej w ofercie. Propozycje należy składać do dnia 12 marca br. do godziny 9:00.

Źródło: swoz.tauron-pe.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń