Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tauron Oddział Gliwice ogłosił przetarg na rozbudowę systemu TETRA w Bielsku-Białej

Tauron Oddział Gliwice ogłosił przetarg na rozbudowę systemu TETRA w Bielsku-Białej

Spółka Tauron Dystrybucja konsekwentnie dąży do rozbudowania posiadanego systemu TETRA na kolejne obszary działalności. Obecnie system funkcjonuje w rejonie gliwickim, a jest budowany w będzińskim. Dziś ukazało się ogłoszenie o przetargu na rozbudowę systemu TETRA oddziału w Bielsku-Białej. Dostawcą systemu TETRA dla Tauron Dystrybucja jest firma Motorola Solutions, która wdraża system Dimetra IP. Obecnie w obu rejonach pracuje ponad 2000 radiotelefonów TETRA.

Aktualna rozbudowa obejmuje:

  • 21 nowych stacji bazowych TETRA wraz z siłownią telekomunikacyjną (z bateriami),
  • 45 radiotelefonów przenośnych,
  • 220 radiotelefonów stacjonarnych,
  • 450 radiotelefonów przewoźnych,
  • 350 radiomodemów współpracujących ze sterownikami ELKOMTECH systemu WindEx,
  • 10 konsol dyspozytorskich.

 

Zespół nowych stacji bazowych TETRA zostanie włączony do istniejących central systemu TETRA w Gliwicach i Rybniku. Zintegrowane muszą zostać systemy na poziomie: wszystkich usług systemu standardu TETRA w zakresie komunikacji głosowej, wiadomości SDS i transmisji danych, usług zarządzania siecią, jak i usług związanych z bezpieczeństwem ruchu radiowego. Planowana jest integracja systemu TETRA z systemami funkcjonującymi na terenie oddziału Bielsko-Biała, tj.: systemem SCADA firmy Elkomtech (sterowniki telemechaniki radiowej), konsolami dyspozytorskimi OpenScape Siemens i centralą telefoniczną MD110 firmy Ericsson.

Zakres projektu obejmuje migrację z analogowego systemu trankingowego DIGICOM 7 do systemu standardu TETRA. Migracja musi zostać wykonana w sposób płynny, powodujący minimalne utrudnienia w pracy służby dyspozytorskich. TETRA będzie częściowo korzystać z tych samych częstotliwości co system DIGICOM 7, dzięki czemu w miarę postępu prac zmniejszania się obciążenia systemu analogowego, możliwe będzie stopniowe uwalnianie kanałów analogowych.

W każdej z 21 lokalizacji systemu TETRA będzie konieczna wymiana siłowni stałoprądowej oraz zespołu baterii podtrzymujących zasilanie. Nowe stacje bazowe będą podłączone do światłowodowej sieci szkieletowej SDH poprzez system radiolinii.

Szacunkowa wartość zamówienia to 15,2 mln złotych netto. Wymagane wadium wynosi 450 tys. zł. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy to 10% całkowitej ceny podanej w ofercie. Propozycje należy składać do dnia 12 marca br. do godziny 9:00.

Źródło: swoz.tauron-pe.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń