Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tauron Oddział Gliwice ogłosił przetarg na rozbudowę systemu TETRA w Bielsku-Białej

Tauron Oddział Gliwice ogłosił przetarg na rozbudowę systemu TETRA w Bielsku-Białej

Spółka Tauron Dystrybucja konsekwentnie dąży do rozbudowania posiadanego systemu TETRA na kolejne obszary działalności. Obecnie system funkcjonuje w rejonie gliwickim, a jest budowany w będzińskim. Dziś ukazało się ogłoszenie o przetargu na rozbudowę systemu TETRA oddziału w Bielsku-Białej. Dostawcą systemu TETRA dla Tauron Dystrybucja jest firma Motorola Solutions, która wdraża system Dimetra IP. Obecnie w obu rejonach pracuje ponad 2000 radiotelefonów TETRA.

Aktualna rozbudowa obejmuje:

  • 21 nowych stacji bazowych TETRA wraz z siłownią telekomunikacyjną (z bateriami),
  • 45 radiotelefonów przenośnych,
  • 220 radiotelefonów stacjonarnych,
  • 450 radiotelefonów przewoźnych,
  • 350 radiomodemów współpracujących ze sterownikami ELKOMTECH systemu WindEx,
  • 10 konsol dyspozytorskich.

 

Zespół nowych stacji bazowych TETRA zostanie włączony do istniejących central systemu TETRA w Gliwicach i Rybniku. Zintegrowane muszą zostać systemy na poziomie: wszystkich usług systemu standardu TETRA w zakresie komunikacji głosowej, wiadomości SDS i transmisji danych, usług zarządzania siecią, jak i usług związanych z bezpieczeństwem ruchu radiowego. Planowana jest integracja systemu TETRA z systemami funkcjonującymi na terenie oddziału Bielsko-Biała, tj.: systemem SCADA firmy Elkomtech (sterowniki telemechaniki radiowej), konsolami dyspozytorskimi OpenScape Siemens i centralą telefoniczną MD110 firmy Ericsson.

Zakres projektu obejmuje migrację z analogowego systemu trankingowego DIGICOM 7 do systemu standardu TETRA. Migracja musi zostać wykonana w sposób płynny, powodujący minimalne utrudnienia w pracy służby dyspozytorskich. TETRA będzie częściowo korzystać z tych samych częstotliwości co system DIGICOM 7, dzięki czemu w miarę postępu prac zmniejszania się obciążenia systemu analogowego, możliwe będzie stopniowe uwalnianie kanałów analogowych.

W każdej z 21 lokalizacji systemu TETRA będzie konieczna wymiana siłowni stałoprądowej oraz zespołu baterii podtrzymujących zasilanie. Nowe stacje bazowe będą podłączone do światłowodowej sieci szkieletowej SDH poprzez system radiolinii.

Szacunkowa wartość zamówienia to 15,2 mln złotych netto. Wymagane wadium wynosi 450 tys. zł. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy to 10% całkowitej ceny podanej w ofercie. Propozycje należy składać do dnia 12 marca br. do godziny 9:00.

Źródło: swoz.tauron-pe.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń