Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowy przetarg na system TETRA dla Tauron Dystrybucja w Będzinie

Nowy przetarg na system TETRA dla Tauron Dystrybucja w Będzinie

Spółka energetyczna Tauron Dystrybucja S.A. ogłosiła przetarg na budowę radiowego, cyfrowego systemu łączności dyspozytorskiej TETRA na obszarze oddziału Będzin.  Zwycięzca będzie odpowiedzialny za wybudowanie systemu w formule „zaprojektuj i wybuduj” z przeniesieniem odpowiedzialności za funkcjonowanie wszystkich elementów systemu.

Proces budowy systemu „pod klucz” będzie obejmował wszystkie prace projektowe, budowlane, dostawę materiałów oraz urządzeń. Oferent będzie też odpowiedzialny za uruchomienie i konfigurację systemu oraz przeprowadzenie szkoleń.

Zamawiający wymaga zbudowania systemu, który będzie bazował na obecnej infrastrukturze Motorola Dimetra IP działającej w oddziale w Gliwicach. Zakres projektu obejmuje dostawę i wdrożenie 13 stacji bazowych TETRA wraz z instalacją antenową, wybudowanie 4 masztów telekomunikacyjnych, dostawę radiotelefonów oraz integrację dostarczonej infrastruktury z istniejącym systemem SCADA.

Nowy system będzie również zintegrowany z systemem telefonii przewodowej oraz z konsolami dyspozytorskimi używanymi przez dyspozytorów energetycznych.

Zamówienie obejmuje również dostawę:

– 200 przewoźnych radiotelefonów,

– 20 radiotelefonów biurkowych,

– 400 radiotelefonów przenośnych,

– 13 stacji bazowych TETRA z dwoma przemiennikami o mocy wyjściowej 25 W  (z możliwością rozbudowy do 4 nośnych). Stacje bazowe muszą umożliwiać potrójny odbiór zbiorczy (3 anteny dookólne) oraz wyposażone w tor antenowy przeznaczony do instalacji dla masztów o wysokości 40 metrów.

Nowa sieć pracować będzie w paśmie częstotliwości 410-430 MHz na kanałach przyznanych przez UKE z odstępem międzykanałowym wynoszącym 25 kHz. Wszystkie oferowane radiotelefony będą wyposażone w odbiornik GPS oraz będą wspierać obsługę protokołu TETRA Location Information Protocol (LIP).

Koncepcja budowy sieci szkieletowej dla planowanego systemu TETRA zakłada zbudowanie redundantnego systemu radiolinii, który zapewni przynajmniej dwie drogi transmisji pomiędzy stacją bazową TETRA a punktem dostępowym.

Oferenci muszą wnieść wadium w kwocie 100 tys. złotych.  Wymagany termin realizacji zamówienia to 30 czerwca 2014 roku. Gwarancja na oferowany system ma wynosić 36 miesięcy. Oferty należy złożyć do 22 lutego do godziny 9:30 w siedzibie Zamawiającego.

Źródło: www.tauron-dystrybucja.pl/pl/partnerzy/przetargi/nowe_przetargi/szczegoly-malopolska_i_slask?auctionId=2396

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń