Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IT Partners Telco rozbuduje system TETRA dla Tauron Dystrybucja

IT Partners Telco rozbuduje system TETRA dla Tauron Dystrybucja

Warszawska spółka  IT Partners Telco wygrała przetarg zorganizowany przez Tauron Dystrybucję Oddział w Będzinie na rozbudowę systemu łączności radiowej TETRA. Wartość kontraktu wynosi 11,87 mln zł brutto. Budżet zamawiającego wynosił 14,76 mln zł brutto. IT Partners Telco jako jedyne złożyło ofertę w postępowaniu, które miało charakter otwarty.

Proces budowy systemu „pod klucz” będzie obejmował wszystkie prace projektowe, budowlane, dostawę materiałów oraz urządzeń. Specjaliści IT Partners Telco będą też odpowiedzialni za uruchomienie i konfigurację systemu oraz przeprowadzenie szkoleń.

Tauron Dystrybucja korzysta już z systemu TETRA w oddziale w Gliwicach. Inwestycję zrealizował w latach 2011-2012 Vattenfall, który jednak wycofał się z Polski i sprzedał aktywa Tauronowi. Nowy projekt dotyczy rozszerzenia systemu TETRA o nowe lokalizacje na obszarze podlegającemu oddziałowi Tauron Dystrybucji w Będzinie. System powiększy się o 13 nowych stacji bazowych TETRA, 200 radiotelefonów przewoźnych, 20 biurkowych oraz 400 przenośnych. Wszystkie oferowane radiotelefony maja posiadać odbiornik GPS oraz będą wspierać obsługę protokołu TETRA Location Information Protocol (LIP).


Nowa infrastruktura zostanie zintegrowana z istniejącymi centralami systemu TETRA w Gliwicach i Rybniku. Podobnie zintegrowane zostaną usługi systemu TETRA w zakresie głosu i transmisji danych, usług zarządzania siecią i związanych z zabezpieczeniem ruchu radiowego. Stacje bazowe, jak wymaga zamawiający, mają być zarządzane i administrowane z jednego wspólnego systemu.

Źródło: swoz.tauron-pe.pl, własne, rp.pl

IT Partners Telco logoIT Partners Telco (www.itpartners.com.pl) specjalizuje się w systemach telekomunikacyjnych opartych o transmisję mikrofalową. Oprócz profesjonalnej łączności radiowej TETRA, DMR firma oferuje również linie radiowe, systemy punkt-wielopunkt, łączność satelitarną oraz sieci optyczne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń