Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowoczesna komunikacja w Tauron Dystrybucja

Nowoczesna komunikacja w Tauron Dystrybucja

(wnp.pl) Firma Damovo Polska wdrożyła system zarządzania komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną dla dyspozycji mocy w Tauron Dystrybucja o. Gliwice. Rozwiązanie bazuje na zunifikowanej platformie komunikacyjnej Customer Interaction Center firmy Interactive Intelligence i jest zintegrowane z platformą TETRA firmy Motorola Solutions.

Wdrożenie systemu odbyło się w dwóch etapach. W pierwszej fazie projektu, zakończonej w maju br., specjaliści z firm Damovo Polska i Interactive Intelligence przygotowali na bazie wymagań określonych przez pracowników Tauron Dystrybucja wyspecjalizowaną aplikację Konsoli Dyspozytorskiej, obsługującą wszystkie zadania komunikacyjne związane ze stanowiskiem dyspozytora. W drugim etapie wdrożenia rozwiązanie zostało zintegrowane z systemem łączności radiowej TETRA firmy Motorola Solutions. Całość prac została zakończona w listopadzie br.

Konsola Dyspozytorska została zaprojektowana tak, aby umożliwić pracownikom dystrybucji prosty dostęp do wszystkich funkcji komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie kontaktów w książkach adresowych, definiowanie przycisków szybkiego wybierania, przeglądanie historii połączeń i odsłuch nagranych rozmów lub prezentację alarmów z różnych systemów. Przydatną funkcję stanowi możliwość priorytetyzacji kontaktów i tworzenia trzech kolejek połączeń przychodzących: kolejki roboczej, kolejki ważnej z kontaktów o statusie VIP oraz kolejki dyspozytorskiej, umożliwiającej szybki kontakt z zespołem terenowym zarządzanym przez danego dyspozytora.

Po wdrożeniu w Tauron Dystrubucja o. Gliwice systemu TETRA ważnym elementem Konsoli Dyspozytorskiej będzie również obsługa komunikacji radiowej. Integracja z systemem TETRA pozwoli dyspozytorom nie tylko na komunikację głosową z użytkownikami radiotelefonów, ale także na wysyłanie i odbiór krótkich wiadomości tekstowych (SDS), obsługę połączeń alarmowych, sprawdzanie dostępności radia i jego pozycji GPS czy też zdalną rekonfigurację radiotelefonu.

Źródło: wnp.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń