Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze W Będzinie powtórka przetargu na system TETRA

W Będzinie powtórka przetargu na system TETRA

Spółka Tauron Dystrybucja ponownie ogłosiła przetarg na budowę systemu radiowego TETRA na obszarze oddziału Będzin. Za pierwszym razem postępowanie zostało anulowane, bez podania przyczyny. Można się jedynie domyślać, iż chodzi o przekroczenie dostępnego budżetu na realizację zamówienia.

W nowej specyfikacji nie ma większych zmian. Zostały lekko zmodyfikowane (obniżone) wymagania wobec oferentów, części budowlanej oraz dołożona została konieczność przeprowadzenia integracji z systemami automatyki przemysłowej Sprecher Automation. Tak samo jak poprzednio, system będzie się składał z 13 stacji bazowych, 200 radiotelefonów przewoźnych, 20 biurkowych oraz 400 przenośnych.

Przy okazji drugiego postępowania do naszej redakcji zostało nadesłane interesujące pismo w sprawie wymogu posiadania koncesji MSWiA na obrót technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym. Chodzi przed wszystkim o możliwość zaoferowania systemu TETRA z szyfrowaniem TEA1- TEA4. W odpowiedzi na zapytanie jednego z oferentów w przetargu Departament Zezwoleń i Koncesji MSWiA w poniższym piśmie zawarł konkluzje, iż systemy TETRA o przeznaczeniu komercyjnym (np.: dla energetyki) wykluczają możliwość przesyłania informacji o charakterze niejawnym, bo nie jest wykorzystywany przez wojsko czy policję, w związku z tym na obrót takimi systemami nie jest wymagana koncesja.


Całość dokumentu poniżej (kliknij na obraz aby czytać plik PDF.)

Czytaj całość: Odpowiedz-MSWiA-szyfrowanie-w-systemach-TETRA.pdf

Szczegóły aktualnego postępowania dostępne pod adresem:

http://www.tauron-dystrybucja.pl/pl/partnerzy/przetargi/nowe_przetargi/szczegoly-gorny_slask?auctionId=2986

Oferty należy składać do dnia 26.04.2012 do godziny 9:30.

Źródło: tauron-dystrybucja.pl, własne

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń