Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ogłoszono wyrok KIO w sprawie przetargu w Łodzi

Ogłoszono wyrok KIO w sprawie przetargu w Łodzi

W ubiegły czwartek został ogłoszony wyrok Krajowej  Izby Odwoławczej w sprawie odwołań w przetargu na modernizację łódzkiego system TETRA dla Policji w Łodzi. Przypomnijmy, że w postępowaniu przetargowym wpłynęły oferty trzech firm: konsorcjum firm Consortia i AKSEL w oparciu o sprzęt produkcji Motorola (8,9 mln zł), firmy „Hardsof-Telekom Jarosław Każmierczak” w oparciu o sprzęt Teltronic (4,4 mln zł) oraz RadioPartners w oparciu o sprzęt Sepura Systems dawniej 3T) na kwotę 2,4 mln zł. Zamawiający odrzucił ofertę RadioPartners z przyczyn formalnych (nie uznał spełnienia wymogu posiadania przez wykonawcę wiedzy i doświadczenia) i wybrał ofertę Hardsoft-Telekom jako najkorzystniejszą i mieszczącą się w budżecie zamówienia (4,9 mln zł).

Do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęły dwa odwołania. Jedno pochodziło od firmy RadioPartners, której oferta została odrzucona. Drugi protest złożyło konsorcjum Consortia i Aksel, które wnosiły o unieważnienie wyboru oferenta (z uwagi na niespełnianie przez  zaoferowany sprzęt warunków technicznych oraz niespełnienia wymogu posiadania przez wykonawcę doświadczenia wymaganych w specyfikacji) oraz dokonanie ponownej oceny i wyboru oferty najkorzystniejszej.

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie firmy RadioPartners i nakazała zamawiającemu unieważnienie wyboru oferty firmy „Hardsoft-Telekom Jarosław Kaźmierczak” jako najkorzystniejszej. Zamawiający musi powtórzyć czynności sprawdzające ofert z uwzględnieniem uprzednio odrzuconej oferty firmy RadioPartners z Warszawy.

Odwołanie firm Consortia i Aksel zostało odrzucone w całości. Konsorcjum  firm Consortia i AKSEL podnosiło między innymi cztery zarzuty dotyczące niespełniania przez zaoferowany sprzęt produkcji Teltronic następujących funkcjonalności:

— 3.3.2.9 usługa przesyłania krótkich wiadomości musi zawierać funkcjonalność „przechowaj i przekaż”,

3.4.5 czułość statyczna odbiornika stacji bazowej na poziomie -120dBm lub niższym, (w broszurach firmy Teltronic jest zamieszczona informacja o czułości -117dBm przy nie podanej stopie błędów),

3.3.5.11 System musi obsługiwać szyfrowanie z kluczem statycznym w trybie trankingowym, gdy szyfrowanie dynamiczne nie jest dostępne,

3.3.5.6 System musi obsługiwać zmianę kluczy drogą radiową.

Zdaniem odwołującego się konsorcjum zarzuty te znajdują potwierdzenie w broszurze oraz w aktualnych certyfikatach interoperacyjności dotyczących zaoferowanego sprzętu firmy Teltronic.

W uzasadnieniu Izba wspomniała, że Zamawiający wymagał jedynie oświadczenia oferenta iż spełnia wszystkie wymagania opisane w SIWZ, które zostało złożone przez firmę Hardsoft-Telecom. Wobec powyższego zostanie najprawdopodobniej ogłoszona aukcja elektroniczna w tym przetargu w celu wyłonienia oferty najkorzystniejszej.

Źródło: własne

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń