Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ruszy dialog techniczny w sprawie modernizacji policyjnych systemów TETRA

Ruszy dialog techniczny w sprawie modernizacji policyjnych systemów TETRA

Ruszyły przymiarki do modernizacji policyjnych systemów TETRA w Warszawie, Krakowie i Szczecinie. Centrum Projektów Informatycznych zaprasza do udziału w dialogu technicznym w ramach projektu System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego na temat „Modernizacji istniejących cyfrowych trankingowych systemów TETRA na potrzeby służb policyjnych i innych”.

Obecnie polska Policja wykorzystuje system firmy Motorola w wersji Dimetra IP 3.8 składający się z różnej ilości stacji bazowych w poszczególnym miastach. Celem modernizacji jest wymiana istniejącej wyeksploatowanej infrastruktury oraz dostarczenie zmodernizowanego systemu kompatybilnego z radiotelefonami będącymi na wyposażeniu Policji.

Dzięki modernizacji uzyska się również zwiększenie niezawodności pracy systemu oraz pojemności, umożliwiając obsługę większej ilości użytkowników. Dostarczone urządzenia, oprogramowanie i licencje muszą pozwalać na zdefiniowanie do pracy co najmniej 5000 użytkowników i 100 grup radiowych dla ośrodków szczecińskiego i krakowskiego oraz 10000 użytkowników i minimum 200 grup dla ośrodka warszawskiego. Jednym z wymagań jest również połączenie (z użyciem protokołu TCP/IP) zmodernizowanych systemów TETRA w jeden system, który w przyszłości może zostać rozbudowany do systemu ogólnokrajowego.

Modernizacji zostanie poddany też system rejestracji korespondencji radiowej. Nowy system ma umożliwić integrację systemu TETRA z Systemem Wspomagania Dowodzenia wykorzystywanym przez Policję, w tym pobieranie danych AVL/APL przez policyjne systemy lokalizacji.

Źródło: CPI

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń