Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ruszy dialog techniczny w sprawie modernizacji policyjnych systemów TETRA

Ruszy dialog techniczny w sprawie modernizacji policyjnych systemów TETRA

Ruszyły przymiarki do modernizacji policyjnych systemów TETRA w Warszawie, Krakowie i Szczecinie. Centrum Projektów Informatycznych zaprasza do udziału w dialogu technicznym w ramach projektu System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego na temat „Modernizacji istniejących cyfrowych trankingowych systemów TETRA na potrzeby służb policyjnych i innych”.

Obecnie polska Policja wykorzystuje system firmy Motorola w wersji Dimetra IP 3.8 składający się z różnej ilości stacji bazowych w poszczególnym miastach. Celem modernizacji jest wymiana istniejącej wyeksploatowanej infrastruktury oraz dostarczenie zmodernizowanego systemu kompatybilnego z radiotelefonami będącymi na wyposażeniu Policji.

Dzięki modernizacji uzyska się również zwiększenie niezawodności pracy systemu oraz pojemności, umożliwiając obsługę większej ilości użytkowników. Dostarczone urządzenia, oprogramowanie i licencje muszą pozwalać na zdefiniowanie do pracy co najmniej 5000 użytkowników i 100 grup radiowych dla ośrodków szczecińskiego i krakowskiego oraz 10000 użytkowników i minimum 200 grup dla ośrodka warszawskiego. Jednym z wymagań jest również połączenie (z użyciem protokołu TCP/IP) zmodernizowanych systemów TETRA w jeden system, który w przyszłości może zostać rozbudowany do systemu ogólnokrajowego.

Modernizacji zostanie poddany też system rejestracji korespondencji radiowej. Nowy system ma umożliwić integrację systemu TETRA z Systemem Wspomagania Dowodzenia wykorzystywanym przez Policję, w tym pobieranie danych AVL/APL przez policyjne systemy lokalizacji.

Źródło: CPI

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń