Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ruszy dialog techniczny w sprawie modernizacji policyjnych systemów TETRA

Ruszy dialog techniczny w sprawie modernizacji policyjnych systemów TETRA

Ruszyły przymiarki do modernizacji policyjnych systemów TETRA w Warszawie, Krakowie i Szczecinie. Centrum Projektów Informatycznych zaprasza do udziału w dialogu technicznym w ramach projektu System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego na temat „Modernizacji istniejących cyfrowych trankingowych systemów TETRA na potrzeby służb policyjnych i innych”.

Obecnie polska Policja wykorzystuje system firmy Motorola w wersji Dimetra IP 3.8 składający się z różnej ilości stacji bazowych w poszczególnym miastach. Celem modernizacji jest wymiana istniejącej wyeksploatowanej infrastruktury oraz dostarczenie zmodernizowanego systemu kompatybilnego z radiotelefonami będącymi na wyposażeniu Policji.

Dzięki modernizacji uzyska się również zwiększenie niezawodności pracy systemu oraz pojemności, umożliwiając obsługę większej ilości użytkowników. Dostarczone urządzenia, oprogramowanie i licencje muszą pozwalać na zdefiniowanie do pracy co najmniej 5000 użytkowników i 100 grup radiowych dla ośrodków szczecińskiego i krakowskiego oraz 10000 użytkowników i minimum 200 grup dla ośrodka warszawskiego. Jednym z wymagań jest również połączenie (z użyciem protokołu TCP/IP) zmodernizowanych systemów TETRA w jeden system, który w przyszłości może zostać rozbudowany do systemu ogólnokrajowego.

Modernizacji zostanie poddany też system rejestracji korespondencji radiowej. Nowy system ma umożliwić integrację systemu TETRA z Systemem Wspomagania Dowodzenia wykorzystywanym przez Policję, w tym pobieranie danych AVL/APL przez policyjne systemy lokalizacji.

Źródło: CPI

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń