Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Konsorcjum Motorola Solutions wybrana przez Policję do modernizacji systemów łączności

Konsorcjum Motorola Solutions wybrana przez Policję do modernizacji systemów łączności

Komenda Główna Policji uznała ofertę konsorcjum Motorola Solutions za najkorzystniejszą w przetargu na modernizację systemu łączności  standardu TETRA policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich – donosi serwis RadioTech.pl. Swoje oferty w postępowaniu złożyły trzy podmioty, przy czym żadnej z ofert nie odrzucono. Przypominamy, że projekt zakłada wybudowanie około 170 stacji bazowych TETRA oraz dwóch węzłów centralnych.

Motorola Solutions wyceniła wartość zamówienia podstawowego na 118,8 mln zł brutto, a zamówienia objętego prawem opcji — na 33,79 mln zł. Na drugim miejscu znalazła się oferta konsorcjum Sprint i Hytera Mobilfunk za łącznie 191,72 mln zł, a na trzecim — konsorcjum Indra Sistemas z Rohill Engineering i Page Communications za łącznie 194,9 mln zł brutto. Przetarg został ogłoszony na początku września 2018 r.

Postępowanie przeciągało się w wyniku składania odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej przez wykonawców. Odwołania na zapisy dokumentacji składały m.in. konsorcjum Maxto, IP Connect i Integrated Solutions, Sprint, jak również sama Motorola Solutions. Wszystkie odwołania zostały oddalone. Oferty udało się otworzyć w lutym br., ale dopiero 21 maja komisja przetargowa ogłosiła zwycięzcę. Wykonawcy mogą odwołać się od rozstrzygnięcia do Krajowej Izby Odwoławczej.

Budżet jaki Policja przeznaczyła na zamówienie wynosił prawie 300 mln zł. Jest to budżet celowy, a więc przeznaczony tylko i wyłącznie na potrzeby łącznościowe policji. Czy za pozostałą kwotę KGP zakupi radiotelefony TETRA? Całe przedsięwzięcie finansowane jest z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Źródło: własne, KGP http://przetargi.policja.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń