Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Konsorcjum Motorola Solutions wybrana przez Policję do modernizacji systemów łączności

Konsorcjum Motorola Solutions wybrana przez Policję do modernizacji systemów łączności

Komenda Główna Policji uznała ofertę konsorcjum Motorola Solutions za najkorzystniejszą w przetargu na modernizację systemu łączności  standardu TETRA policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich – donosi serwis RadioTech.pl. Swoje oferty w postępowaniu złożyły trzy podmioty, przy czym żadnej z ofert nie odrzucono. Przypominamy, że projekt zakłada wybudowanie około 170 stacji bazowych TETRA oraz dwóch węzłów centralnych.

Motorola Solutions wyceniła wartość zamówienia podstawowego na 118,8 mln zł brutto, a zamówienia objętego prawem opcji — na 33,79 mln zł. Na drugim miejscu znalazła się oferta konsorcjum Sprint i Hytera Mobilfunk za łącznie 191,72 mln zł, a na trzecim — konsorcjum Indra Sistemas z Rohill Engineering i Page Communications za łącznie 194,9 mln zł brutto. Przetarg został ogłoszony na początku września 2018 r.

Postępowanie przeciągało się w wyniku składania odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej przez wykonawców. Odwołania na zapisy dokumentacji składały m.in. konsorcjum Maxto, IP Connect i Integrated Solutions, Sprint, jak również sama Motorola Solutions. Wszystkie odwołania zostały oddalone. Oferty udało się otworzyć w lutym br., ale dopiero 21 maja komisja przetargowa ogłosiła zwycięzcę. Wykonawcy mogą odwołać się od rozstrzygnięcia do Krajowej Izby Odwoławczej.

Budżet jaki Policja przeznaczyła na zamówienie wynosił prawie 300 mln zł. Jest to budżet celowy, a więc przeznaczony tylko i wyłącznie na potrzeby łącznościowe policji. Czy za pozostałą kwotę KGP zakupi radiotelefony TETRA? Całe przedsięwzięcie finansowane jest z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Źródło: własne, KGP http://przetargi.policja.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń