Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MAXTO i IP Connect wybrane do modernizacji policyjnej TETRY

MAXTO i IP Connect wybrane do modernizacji policyjnej TETRY

Centrum Projektów Informatycznych poinformowało o wyborze konsorcjum firm MAXTO i IP Connect do realizacji projektu modernizacji systemów TETRA wykorzystywanych przez polską policję. Zadaniem zwycięskiego tandemu firm będzie wymiana całej infrastruktury systemów TETRA pracujących obecnie w Warszawie, Krakowie i Szczecinie.

Do przetargu stanęło też drugie konsorcjum złożone z partnerów Motorola Solutions: Nexrad Telecom i Aksel. Firmy MAXTO i IP Connect złożyły tańszą o ponad 4 miliony złotych ofertę. Wartość pierwszej fazy projektu to kwota ponad 16 mln złotych brutto. Dostarczony system musi umożliwiać rozbudowę o co najmniej 600 stacji bazowych i co najmniej 400 konsol dyspozytorskich na terenie Polski. CPI przewidziało też budżet dodatkowy w kwocie ponad 4 milionów złotych, który najprawdopodobniej posłuży do rozbudowy istniejącego systemu TETRA.

Nie jest tajemnicą, że obecna wyeksploatowana infrastruktura systemu Motorola Dimetra IP w wersji 3.8 zostanie zastąpiona przez najnowsze wydanie systemu TetraNode holenderskiej firmy Rohill, której wyłącznym partnerem w Polsce jest IP Connect.

Zwycięskie konsorcjum na realizację zamówienia będzie miało 196 dni od daty podpisania umowy.

Źródło: CPI

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń