Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MAXTO i IP Connect wybrane do modernizacji policyjnej TETRY

MAXTO i IP Connect wybrane do modernizacji policyjnej TETRY

Centrum Projektów Informatycznych poinformowało o wyborze konsorcjum firm MAXTO i IP Connect do realizacji projektu modernizacji systemów TETRA wykorzystywanych przez polską policję. Zadaniem zwycięskiego tandemu firm będzie wymiana całej infrastruktury systemów TETRA pracujących obecnie w Warszawie, Krakowie i Szczecinie.

Do przetargu stanęło też drugie konsorcjum złożone z partnerów Motorola Solutions: Nexrad Telecom i Aksel. Firmy MAXTO i IP Connect złożyły tańszą o ponad 4 miliony złotych ofertę. Wartość pierwszej fazy projektu to kwota ponad 16 mln złotych brutto. Dostarczony system musi umożliwiać rozbudowę o co najmniej 600 stacji bazowych i co najmniej 400 konsol dyspozytorskich na terenie Polski. CPI przewidziało też budżet dodatkowy w kwocie ponad 4 milionów złotych, który najprawdopodobniej posłuży do rozbudowy istniejącego systemu TETRA.

Nie jest tajemnicą, że obecna wyeksploatowana infrastruktura systemu Motorola Dimetra IP w wersji 3.8 zostanie zastąpiona przez najnowsze wydanie systemu TetraNode holenderskiej firmy Rohill, której wyłącznym partnerem w Polsce jest IP Connect.

Zwycięskie konsorcjum na realizację zamówienia będzie miało 196 dni od daty podpisania umowy.

Źródło: CPI

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń