Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Artykuły Motorola Solutions wdraża sieć łączności TETRA dla Policji w Mołdawii

Motorola Solutions wdraża sieć łączności TETRA dla Policji w Mołdawii

Umowa z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii jest częścią szerszego programu finansowanego przez Unię Europejską w celu wsparcia reformy lokalnej policji. Celem współpracy jest zapewnienie mołdawskiej policji bezpiecznego i niezawodnego – zgodnego ze standardem TETRA – systemu łączności o znaczeniu krytycznym. Firma Motorola Solutions rozbuduje i unowocześni istniejący system TETRA poprzez zastosowanie nowego systemu TETRA DIMETRA X Core, a także najnowocześniejszej infrastruktury TETRA.

Kiszyniów, Mołdawia – 18 styczeń 2018 – Firma Motorola Solutions podpisała umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii na rozbudowę sieci łączności krytycznej TETRA. W ramach umowy Motorola Solutions rozbuduje istniejącą sieć cyfrowej łączności radiowej TETRA i zbuduje ogólnokrajową sieć TETRA dla mołdawskiej policji. Projekt będzie zrealizowany do 2020 roku we współpracy z lokalnym podwykonawcą – firmą Bass Systems – i finansowany ze środków UE w celu wsparcia reformy mołdawskiej policji. W ramach tego programu policja otrzyma bezpieczny, niezawodny oraz wydajny system komunikacyjny, który może być w przyszłości rozszerzony o inne usługi.

 

W celu rozbudowy i modernizacji istniejącej sieci TETRA w Mołdawii – firma Motorola Solutions dostarczy organizacjom bezpieczeństwa publicznego nowy system TETRA DIMETRA X Core i dodatkowy sprzęt infrastruktury TETRA, w tym stacje bazowe MTS1 i MTS4, jak również łącza mikrofalowe do łączności IP. Przyszłościowy system cyfrowej łączności wraz z infrastrukturą umożliwią mołdawskiej policji zwiększenie bezpieczeństwa publicznego dla obywateli republiki. Technologia ta zostanie pokazana w TETRA Center od Excellence firmy Motorola Solutions w Berlinie.

 

„ Mamy wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu i wdrażaniu ogólnokrajowych systemów TETRA dla organizacji bezpieczeństwa publicznego w Europie i na całym świecie – wyjaśnia Michael Kaae, wiceprezes MSSSI na obszar północnej i wschodniej Europy, w firmie Motorola Solutions. „Nasza technologia pozwala policji w Mołdawii na pozostawanie w kontakcie w sytuacjach, kiedy decydujące znaczenie ma czas, a także na skupienie się na swoich zadaniach, aby uczynić miasta i społeczności bezpieczniejszymi”.

 

Dzięki nowoczesnej architekturze system DIMETRA X Core jest budowany z myślą o przyszłości. Zaawansowane możliwości tej technologii pozwalają organizacjom bezpieczeństwa publicznego w Mołdawii na szybkie i łatwe poszerzanie bazy użytkowników, a także na migrację we właściwym czasie na sieć szerokopasmową. System DIMETRA X Core jest wyposażony w definiowany programowo rdzeń oraz inteligentne interfejsy, dzięki czemu mołdawska policja może czerpać korzyści z długoterminowej wydajności przez kolejne 15 lat lub więcej.

 

„Systemy łączności TETRA o znaczeniu krytycznym i infrastruktura firmy Motorola Solutions pozwolą nam realizować ważny cel naszej Reformy Policji: stworzenie niezawodnego i wydajnego systemu komunikacyjnego dla najlepszych praktyk operacyjnych w policji” – powiedział Alexandru Jizdan, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii. „Rozbudowa naszego systemu TETRA przyniesie ogromne korzyści dla naszej policji i naszych obywateli”.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com ; Fot.: motorolasolutions.com

 

 

Więcej informacji

Fundusz kapitałowy Motorola Solutions

Przywództwo technologiczne

Film wideo Motorola Solutions o Sztucznej Inteligencji w Zastosowaniach Krytycznych

Film wideo Motorola Solutions o Połączonym Funkcjonariuszu Policji

Film wideo Motorola Solutions o Wirtualnym Centrum Dowodzenia

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronę www.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowy kanał informacyjny.

 

MOTOROLA, MOTOROLA SOLUTIONS i stylizowane logo M są zastrzeżonymi znakami towarowymi Motorola Trademark Holdings, LLC i mogą być używane za zgodą ich właścicieli. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli. © 2017 Motorola Solutions, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń