Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions zmodernizowała sieć TETRA w Cape Town

Motorola Solutions zmodernizowała sieć TETRA w Cape Town

Cyfrowa sieć radiokomunikacyjna TETRA wykorzystywana na terenie Cape Town w Republice Południowej Afryki została zmodernizowana przez firmę Motorola Solutions. Obecnie sieć obsługuje ponad 13 500 użytkowników i jest największą tego typu instalacją wykorzystywaną przez służby bezpieczeństwa publicznego w RPA.

Motorola Solutions we współpracy z dystrybutorem sprzętu radiokomunikacyjnego Altech Alcom Matomo dokonała modernizacji istniejącej sieci TETRA, co przyczyniło się do usprawnienia pracy służb bezpieczeństwa publicznego i do poprawy poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz odwiedzających je gości.

W roku 2000 władze miasta Cape Town zleciły firmie Motorola Solutions dostawę i instalację systemu TETRA pokrywającego swoim zasięgiem cały obszar tej metropolii. Cape Town jest jednym z trzech miast na terenie RPA, posiadających własną sieć TETRA. Jest to największa z tych instalacji, obsługuje 11 000 funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego i 2500 użytkowników zewnętrznych z okolicznych gmin, w tym lokalne służby ratownictwa medycznego.

„Na inwestycję w system TETRA zdecydowaliśmy się dla usprawnienia pracy instytucji obsługujących miasto i dbających o bezpieczeństwo jego mieszkańców” powiedział radny Xanthea Limberg, członek komitetu usług korporacyjnych przy urzędzie burmistrza miasta Cape Town. „Zapewnienie niezawodnej i skutecznej komunikacji między poszczególnymi służbami skróciło czas ich reakcji podczas codziennej pracy, obsługi imprez masowych a także w sytuacjach krytycznych, takich jak katastrofy czy klęski żywiołowe.”

Infrastruktura miejskiej sieci TETRA na terenie Cape Town została zmodernizowana do najnowszej wersji systemu Dimetra IP 8.2, dzięki czemu uzyskano znaczną poprawę jej funkcjonalności.

„Obecna redundantna struktura sieci TETRA w Cape Town pozwala na lepsze wykorzystanie systemu w sytuacjach krytycznych, takich jak brak dostaw energii elektrycznej lub w trakcie innych incydentów, takich jak powodzie czy pożary na obszarach podmiejskich, z jakimi mieliśmy ostatnio do czynienia,” powiedział Vikela Rankin, Dyrektor Zarządzający Motorola Solutions na obszar RPA. “Zmodyfikowany system TETRA przez wiele lat zapewni czytelną, niezawodną komunikację funkcjonariuszom policji i innym użytkownikom.”

Dzięki podziałowi użytkowników systemu na grupy oraz lokalnemu wykorzystaniu połączeń telefonicznych, wszystkim osobom korzystającym z sieci TETRA zagwarantowana jest poufność podczas przekazywania informacji. Szyfrowanie przesyłanych danych powoduje, że posiadacze skanerów nie są w stanie podsłuchiwać rozmów prowadzonych przez policjantów. Prowadzona na bieżąco lokalizacja użytkowników z wykorzystaniem GPS pozwala dyspozytorom kierującym pracą poszczególnych służb na śledzenie ruchów swoich pracowników i na wspieranie ich działań.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń