Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola zmodernizowała system TETRA na wyspie Man

Motorola zmodernizowała system TETRA na wyspie Man

Ministerstwo spraw wewnętrznych wyspy Man poinformowało o pomyślnym ukończeniu modernizacji rządowej sieci TETRA. Wykonała je firma Motorola Solutions, wymieniając swój własny, przestarzały już sprzęt radiowy funkcjonujący tam od 11 lat.

Łączność TETRA na wyspie Man jest wykorzystywana przez szereg organizacji rządowych, na czele z policją, strażą pożarną i pogotowiem. Stanowi również integralną część tamtejszego jednolitego centrum ratownictwa. Sieć radiowa TETRA jest niezbędna przy zabezpieczaniu imprez masowych, takich jak coroczny wyścig motocyklowy Isle of Man TT, podczas którego licząca ok. 88 tys. mieszkańców populacja wyspy zwiększa się o kilkadziesiąt tysięcy gości.

Sieć TETRA na wyspie Man została wdrożona przez Motorolę w 2004 roku i jako pierwsza na świecie zawierała radiotelefony zainstalowane w śmigłowcach. Rozbudowana w 2008 roku, do tej pory obsłużyła ponad 16 mln połączeń zrealizowanych pomiędzy 3300 pracującymi w niej terminalami.

W ramach modernizacji, oprócz wymiany radiotelefonów i infrastruktury, dokonano istotnej zmiany w sieci szkieletowej. Wykorzystujące do tej pory łącza mikrofalowe, 23 stacje przekaźnikowe zostały przyłączone do rządowej sieci telekomunikacyjnej Connect Mann. Jest to przewodowa sieć telekomunikacyjna typu MPLS oparta o urządzenia firmy Cisco. Ten krok ma podwyższyć jakość łączności radiowej TETRA i zwiększyć jej niezawodność.

Minister spraw wewnętrznych Juan Watterson powiedział: “TETRA odgrywa kluczową rolę w ochronie osób i wsparciu imprez masowych, które przyczyniają się do wzrostu gospodarczego wyspy Man. Stary system pracował nieustannie od ponad dekady i należało go wymienić. Modernizacja została ukończona zgodnie z bardzo ścisłym harmonogramem, a migracja przebiegła bez zakłóceń dzięki wytężonej pracy naszych funkcjonariuszy”.

Chris Thomas, urzędnik ministerstwa odpowiedzialny za łączność, dodał, że cały projekt zamknął się w kwocie o 1 mln funtów mniejszej od założonego budżetu, a usprawniony system komunikacji radiowej posłuży przez kolejne 10–15 lat.

Źródło: www.gov.im

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń