Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Motorola modernizuje system TETRA niemieckiego przedsiębiorstwa transportowego

Motorola modernizuje system TETRA niemieckiego przedsiębiorstwa transportowego

Motorola Solutions otrzymała zlecenie modernizacji i rozszerzenia istniejącego systemu łączności radiowej TETRA należącego do Rhein-Neckar-Verkehr GmbH (RNV), największego w Niemczech przedsiębiorstwa transportowego. Głównym kontrahentem w tym projekcie jest Trapeze Switzerland GmbH, jeden z wiodących na świecie twórców oprogramowania i systemów inteligentnego transportu dla organizacji transportu publicznego i prywatnego oraz długoletni partner Motorola Solutions.

Motorola zmodernizuje wykorzystywany przez RNV system, aktualizując oprogramowanie Dimetra IP w 11 stacjach bazowych TETRA do najnowszej wersji 8.x. Poza tym system TETRA zostanie przygotowany do wdrożenia międzymodalnego systemu kontroli transportu (ITCS), który da dyspozytorowi natychmiastowy wgląd w funkcjonowanie całej sieci transportowej RNV. Motorola będzie również świadczyć przez okres 11 lat usługi wsparcia technicznego 24/7, utrzymania pracy systemu TETRA i jego aktualizacji oraz usługi naprawy i wymiany wadliwych komponentów.

Przedsiębiorstwo RNV powstało w 2004 roku z połączenia pięciu operatorów transportu publicznego działających w regionie Rhein-Neckar obejmującym miasta: Heidelberg, Mannheim i Ludwigshafen nad Renem. RNV posiada sieć kolei podmiejskich i sieć tramwajową o łącznej długości około 200 km. Obsługuje 188 tramwajów i pociągów kolei podmiejskiej, 173 autobusy i zatrudnia ponad 1800 pracowników. Rocznie z usług RNV korzysta ponad 164 mln pasażerów.

„W związku z pomyślną kooperacją w ubiegłych latach, zdecydowaliśmy się kontynuować w przyszłości naszą współpracę z firmami Motorola i Trapeze. Dostrzegamy korzyści płynące z niezawodności komponentów i wynikającą z tego wysoką dostępność tworzonego przez nie systemu. System TETRA pozwala nam centralnie koordynować i lepiej zarządzać naszymi pojazdami, pracownikami i systemami technicznymi w całym regionie”, powiedział dr Peter Raue, menedżer ds. infrastruktury i z-ca menedżera operacyjnego BOStrab (niemieckiego federalnego regulatora ds. budowy i zarządzania systemów kolei lekkiej) w Rhein-Neckar-Verkehr GmbH.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń