Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Motorola modernizuje system TETRA niemieckiego przedsiębiorstwa transportowego

Motorola modernizuje system TETRA niemieckiego przedsiębiorstwa transportowego

Motorola Solutions otrzymała zlecenie modernizacji i rozszerzenia istniejącego systemu łączności radiowej TETRA należącego do Rhein-Neckar-Verkehr GmbH (RNV), największego w Niemczech przedsiębiorstwa transportowego. Głównym kontrahentem w tym projekcie jest Trapeze Switzerland GmbH, jeden z wiodących na świecie twórców oprogramowania i systemów inteligentnego transportu dla organizacji transportu publicznego i prywatnego oraz długoletni partner Motorola Solutions.

Motorola zmodernizuje wykorzystywany przez RNV system, aktualizując oprogramowanie Dimetra IP w 11 stacjach bazowych TETRA do najnowszej wersji 8.x. Poza tym system TETRA zostanie przygotowany do wdrożenia międzymodalnego systemu kontroli transportu (ITCS), który da dyspozytorowi natychmiastowy wgląd w funkcjonowanie całej sieci transportowej RNV. Motorola będzie również świadczyć przez okres 11 lat usługi wsparcia technicznego 24/7, utrzymania pracy systemu TETRA i jego aktualizacji oraz usługi naprawy i wymiany wadliwych komponentów.

Przedsiębiorstwo RNV powstało w 2004 roku z połączenia pięciu operatorów transportu publicznego działających w regionie Rhein-Neckar obejmującym miasta: Heidelberg, Mannheim i Ludwigshafen nad Renem. RNV posiada sieć kolei podmiejskich i sieć tramwajową o łącznej długości około 200 km. Obsługuje 188 tramwajów i pociągów kolei podmiejskiej, 173 autobusy i zatrudnia ponad 1800 pracowników. Rocznie z usług RNV korzysta ponad 164 mln pasażerów.

„W związku z pomyślną kooperacją w ubiegłych latach, zdecydowaliśmy się kontynuować w przyszłości naszą współpracę z firmami Motorola i Trapeze. Dostrzegamy korzyści płynące z niezawodności komponentów i wynikającą z tego wysoką dostępność tworzonego przez nie systemu. System TETRA pozwala nam centralnie koordynować i lepiej zarządzać naszymi pojazdami, pracownikami i systemami technicznymi w całym regionie”, powiedział dr Peter Raue, menedżer ds. infrastruktury i z-ca menedżera operacyjnego BOStrab (niemieckiego federalnego regulatora ds. budowy i zarządzania systemów kolei lekkiej) w Rhein-Neckar-Verkehr GmbH.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń