Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Dostawca energii dla bawarskiej stolicy korzysta obecnie z najnowszej technologii Taira Server o wysokim poziomie bezpieczeństwa

Airbus z powodzeniem zakończył modernizację sieci radiowej miejskiego operatora komunalnego Stadtwerke München (SWM) w Monachium poprzez wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologii TETRA. W grudniu ubiegłego roku dostawca energii dla bawarskiej stolicy wdrożył nowoczesny serwer Airbus TETRA Taira.

Taira to serwer oparty na technologii IP, który można zintegrować z istniejącymi środowiskami IT. Zapewnia łatwość obsługi i znacznie niższe koszty operacyjne. Jest mniejszy, wydajniejszy i bardziej ekonomiczny niż tradycyjne centrale TETRA. Mimo to nadal zapewnia tak samo wysoki poziom dostępności usług jak tradycyjne rozwiązania TETRA.

Wysokim priorytetem w procesie modernizacji było wyposażenie systemu w technologię redundancji geograficznej i przełączania o wysokiej dostępności. Zostało to osiągnięte poprzez wykorzystanie serwera TETRA Taira. Oprócz wprowadzenia nowej technologii Taira TETRA, migrowano istniejącą prywatną mobilną sieć radiową i przekształcono całą technologię systemową na protokół internetowy (IP). Cały proces przejścia na nowe rozwiązanie odbył się podczas ciągłej pracy systemu.

Aby zapewnić przyjazne dla użytkownika i płynne przejście, Airbus ściśle współpracował z SWM w celu przeprowadzenia prac modernizacyjnych w poszczególnych fazach migracji. Zmodernizowany system komunikacyjny oferuje SWM możliwość rozszerzenia systemu w nadchodzących latach, w razie potrzeby, w celu integracji dodatkowych użytkowników. Na etapie wdrażania system TETRA został skonfigurowany z niezbędnymi licencjami użytkownika dla potencjalnego rozszerzenia systemu.

Ponadto w ramach procesu migracji Airbus wyposażył istniejące stacje bazowe w odpowiednią technologię IP, dzięki czemu transmisja danych między użytkownikami końcowymi a istniejącymi aplikacjami jest jeszcze bardziej wydajna i niezawodna. W rezultacie pojemność infrastruktury sieciowej została istotnie zwiększona. Zatem od w nadchodzących latach użytkownicy systemu będą korzystać z jeszcze większej elastyczności i niezawodności swojej łączności.

Firma SWM zdecydowała się na aktualizację systemu, co pozwala jej samodzielnie określić przyszłość swojej bezpiecznej łączności. „Zapewniamy jej pełne wsparcie, dzięki czemu SWM może elastycznie rozbudowywać swoją sieć, a następnie wdrażać także technologię szerokopasmową”, powiedział Markus Kolland, szef sprzedaży w Europie Północnej, Środkowej i Wschodniej ds. Bezpiecznej komunikacji lądowej w Airbus.

SWM jest największą spółką publiczną w Europie. Zaopatruje mieszkańców Monachium i regionu w energię elektryczną, systemy ogrzewania i chłodzenia, wodę pitną i telekomunikację, a także obsługuje baseny. Spółka zatrudnia ponad 9000 pracowników i dzięki wykorzystaniu radiokomunikacyjnej sieci TETRA firmy Airbus jest w stanie zoptymalizować swoje procedury operacyjne, które zapewniają jej wysoką rentowność i sprawność działania.

Ponadto od 2012 r. SWM i Airbus zapewniają szyfrowaną technologię łączności na dorocznej „monachijskiej konferencji bezpieczeństwa”, tak, aby ta międzynarodowa impreza mogła być lepiej koordynowana i miała sprawny przebieg.

Źródło i fot: securelandcommunications.com

O firmie Airbus

Airbus Logo

Airbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne. Jest takżę jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

O Secure Land Communications (www.securelandcommunications.com)

Secure Land Communications (SLC), jednostka biznesowa Airbusa. SLC oferuje zaawansowane technologie w zakresie komunikacji i współpracy, umożliwiające klientom gromadzenie, przetwarzanie i wdrażanie inteligentnych rozwiązań. Portfolio firmy jest dostosowane do potrzeb profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa publicznego, transportu, użyteczność publicznej i przemysłu. Obejmuje ono zarówno infrastrukturę, urządzenia, aplikacje jak i usługi oparte na technologiach TETRA, TETRAPOL i Broadband. Jako europejski lider i kluczowy gracz międzynarodowy, SLC ma klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 osób w 17 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń