Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Technologia TETRA IP firmy Airbus wspiera 56 Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium

Technologia TETRA IP firmy Airbus wspiera 56 Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium

Stadtwerke München, dostawca usług użyteczności publicznej w Monachium, zainstalował mobilną technologię radiową, w tym stacje bazowe TB3c i TB3hp na potrzeby tego międzynarodowego wydarzenia.

Elancourt, 14 lutego 2020 r. – Wraz z operatorem sieci TETRA Stadtwerke München (SWM), Airbus po raz kolejny wyposażył organizatorów 56 edycji Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium w wydajną i niezawodną technologię radiową. Nowa konfiguracja systemu TETRA – który został całkowicie zmigrowany do technologii IP – z centralami Taira i rozwiązaniem redundantnym geograficznie – została zastosowana po raz pierwszy w praktyce.

Organizatorzy tego ważnego wydarzenia dotyczącego polityki bezpieczeństwa światowego po raz kolejny wybrali system TETRA jako nowoczesną, niezawodną i sprawdzoną technologię, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim uczestnikom, wśród których byli politycy, biznesmeni oraz przedstawiciele mediów. „Airbus wspiera nas od 2012 roku niezwykle niezawodnymi usługami mobilnego radia. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć naszą umowę z Airbusem do 2021 roku, aby zapewnić wsparcie, którego potrzebujemy na naszą doroczną konferencję w Monachium”, wyjaśnił Benedikt Franke, dyrektor operacyjny MSC (Munich Security Conference).

Oddzielne stacje bazowe (TB3c i TB3hp) zostały podłączone do istniejącej sieci radiowej SWM TETRA specjalnie na potrzeby konferencji. Trzecia operacyjna stacja bazowa została wykorzystana na imprezy towarzyszące w rejonie Wielkiego Monachium. SWM sprawia, że TH1n Airbus – najmniejszy radiotelefon TETRA na świecie – jest jednocześnie dostępny dla personelu konferencji i zespołów operacyjnych. Urządzenie szczególnie nadaje się do operacji kamuflowanych i od wielu lat sprawdza się w czasie konferencji MSC.

Za pomocą bezpiecznej technologii radiowej zarówno pracownicy ochrony, personel konferencji, jak i pracownicy Bundeswehry mogli bezpiecznie komunikować się przez cały czas trwania imprezy. System radiowy miał także specjalne funkcje szyfrowania ze względu na zwiększone środki bezpieczeństwa. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wszystkie zadania związane ze wsparciem organizacyjnym konferencji zostały wykonane sprawnie i skutecznie.

Konferencje Bezpieczeństwa w Monachium, których organizację rozpoczęto w 1963 roku, rozwinęły się z biegiem lat i stały się jednym z kluczowych spotkań, w czasie których odbywa się dyskusja przedstawicieli różnych państw odnośnie spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa światowego. Każdego roku w czasie Konferencji wysokiej rangi decydenci z całego świata toczą przełomowe dyskusje na temat bieżących i przyszłych wyzwań polityki bezpieczeństwa. Również w tym roku po raz kolejny wielu gości zarówno z Niemiec, jak i z zagranicy, wzięło udział w tej prestiżowej imprezie.

Źródło: securelandcommunications.com ; Fot.: securelandcommunications.com [zdjęcie]

O firmie Airbus

Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne, a także jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

O Secure Land Communications (www.securelandcommunications.com)

Secure Land Communications (SLC), jednostka biznesowa Airbusa, oferuje zaawansowane technologie w zakresie komunikacji i współpracy, umożliwiające klientom gromadzenie, przetwarzanie i wdrażanie inteligentnych rozwiązań. Portfolio firmy jest dostosowane do potrzeb profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa publicznego, transportu, użyteczność publicznej i przemysłu. Obejmuje ono zarówno infrastrukturę, urządzenia, aplikacje jak i usługi oparte na technologiach TETRA, Tetrapol i Broadband. Jako europejski lider i kluczowy gracz międzynarodowy, SLC ma klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 osób w 17 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń