Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Najnowsza technologia komunikacyjna firmy Airbus wspierała 54 Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa

Najnowsza technologia komunikacyjna firmy Airbus wspierała 54 Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa

W dniach 16 – 18 lutego br. odbyła się w Monachium konferencja dotycząca bezpieczeństwa, w której wśród wielu polityków uczestniczył również Premier Polski – Mateusz Morawiecki. Firma Airbus wspólnie z monachijskim przedsiębiorstwem komunalnym “Stadtwerke München” wyposażyły 54 Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa w zabezpieczone przed podsłuchem rozwiązania łączności o znaczeniu krytycznym. Organizatorzy tego słynnego wydarzenia poświęconego polityce bezpieczeństwa zdecydowali się na bardzo nowoczesne narzędzia łączności specjalnej. Koordynatorzy musieli zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom konferencji, wśród których znajdowali się politycy, biznesmeni i media.

Po raz pierwszy Tactilon Dabat był używany podczas konferencji jako zintegrowany w jednym urządzeniu, oparty na Androidzie, bezpieczny smartfon oraz radiotelelefon TETRA. Na potrzeby wspierania przebiegu imprezy zostały zaprojektowane specjalne aplikacje, które były używane na urządzeniu Tactilon Dabat.

Co więcej stacja bazowa TETRA TB3c była połączona z istniejącą siecią radiową Stadtwerke München, a w tym roku po raz pierwszy w okolicach lotniska w Monachium została zainstalowana stacja bazowa TB3hp. Zapewniło to bezpieczeństwo operacji podczas wydarzenia. Ze względu na podwyższone środki bezpieczeństwa system radiowy wyposażony był dodatkowo w specjalne funkcje szyfrujące.

Ta niezawodna, bezpieczna technologia radiowa zapewniła podczas konferencji łączność dla służb ochrony oraz obsługi konferencji, jak również Niemieckich Sił Zbrojnych (Bundeswehra). Jednocześnie firma Stadtwerke München po raz kolejny udostępniła najmniejszy na świecie radiotelefon TETRA – Airbus TH1n – personelowi konferencji. Jest on szczególnie przydatny do pracy w kamuflażu i od lat udowadnia swoją skuteczność na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Przez ostatnie lata Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa – zainaugurowana w 1963 r. – stała się jedną z najważniejszych konferencji w dziedzinie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Każdego roku daje możliwość prowadzenia konstruktywnej dyskusji – na temat obecnych i przyszłych wyzwań związanych z bezpieczeństwem – wysokiej rangi decydentom politycznym z całego świata. Jak co roku w konferencji uczestniczyło wielu znakomitych gości z Niemiec i zagranicy.

Źródło: securelandcommunications.com & securityconference.de ; Fot.: MSC / Mueller (securityconference.de)

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń