Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Technologia firmy Airbus pomogła w zabezpieczaniu Euro 2016

Technologia firmy Airbus pomogła w zabezpieczaniu Euro 2016

Niedawne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przebiegły spokojnie, bez większych incydentów. Do takiego stanu rzeczy niewątpliwie przyczyniły się ogólnokrajowe sieci łączności radiowej, z których korzystała francuska policja i inne tamtejsze służby bezpieczeństwa publicznego.

Mowa o współdzielonej pomiędzy różnymi służbami, opartej o standard TETRA, INPT (Infrastructure Nationale Partageable des Transmissions) oraz wykorzystywanej przez francuską żandarmerię RUBIS, pracującej w systemie Tetrapol. Obydwie zostały zbudowane przez firmę Airbus Defence and Space.

W utrzymywaniu porządku na stadionach i miastach goszczących piłkarskie reprezentacje było zaangażowanych łącznie 42 tys. funkcjonariuszy policji, 30 tys. żandarmów oraz 5 tys. członków służb ratunkowych. Ponadto ochronę wydarzeń związanych z Euro 2016 wspierało 10 tys. żołnierzy biorących udział w operacji „Sentinelle”.

Dla wzmocnienia bezpieczeństwa podczas mistrzostw uruchomiono dodatkowe, taktyczne komórki wspierające wspomniane sieci radiowe. W strategicznych miejscach, takich jak stadiony i stanowiska dowodzenia policji, ulokowano również ripitery Tetrapol. Poszczególne taktyczne komórki sieci były połączone między sobą za pomocą VPN (Virtual Private Network), więc funkcjonariusze służb porządku publicznego mogli prowadzić komunikację jak zazwyczaj, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dzięki temu byli także w ciągłym kontakcie z zespołami zarządzania kryzysowego w Paryżu.

„Nasza technologia z powodzeniem zdała swój test na Euro 2016, a siły bezpieczeństwa były w stanie z łatwością komunikować się mimo stawiających wyzwania warunków panujących podczas tego wydarzenia”, powiedział Thierry Becker, wiceprezes ds. Europy i Afryki w Secure Land Communications, Airbus Defence and Space. “Fakt, że Francja zdołała pomyślnie przeprowadzić Euro 2016 w cieniu podwyższonego zagrożenia atakami terrorystycznymi sprawi, iż infrastruktura łączności będzie coraz częściej odgrywała decydującą rolę przy kolejnych wydarzeniach tego formatu“.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń