Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Technologia Airbus Defence and Space zabezpieczyła 50. Monachijskią Konferencję Bezpieczeństwa

Technologia Airbus Defence and Space zabezpieczyła 50. Monachijskią Konferencję Bezpieczeństwa

Najnowsza technologia komunikacji radiowej firmy Airbus Defence and Space (dawniej Cassidian) została wykorzystana do ochrony około 400 wysokich rangą uczestników 50. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, która odbywała się w dniach 31 stycznia — 2 lutego br. Ze względu na podwyższone wymagania bezpieczeństwa, monachijski system TETRA zarządzany przez Stadtwerke München otrzymał lepsze zabezpieczenia i został zaadaptowany do szczególnych potrzeb tego wydarzenia.

Do infrastruktury radiokomunikacyjnej będącej w dyspozycji Stadtwerke München na czas konferencji dołączono dodatkową stację bazową TETRA TB3c. Dzięki temu pracownicy obsługi i ochrony, a także żołnierze Bundeswehry, którzy zapewniali wsparcie logistyczne, mogli bezpiecznie i bez przeszkód komunikować się na całym obszarze w którym odbywała się konferencja, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Z racji bardzo pozytywnych opinii z zeszłego roku ponownie użyto radiotelefonów TH1n, najmniejszych terminali TETRA na świecie. Dzięki swoim bardzo małym wymiarom szczególnie nadają się one do zastosowania przez nieumundurowanych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa po raz pierwszy odbyła się w 1963 roku i w ciągu kilku dekad stała się jednym z najważniejszych na świecie forów dyskusji o bezpieczeństwie i sprawach międzynarodowych. Każdego roku uczestniczą w niej wysocy rangą przedstawiciele rządów, a także prominentni politycy i przedsiębiorcy oraz dziennikarze z Niemiec i zagranicy.

 

 

Źródło: http://airbusdefenceandspace.com/about-us/

Fot. https://www.securityconference.de/

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń