Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Technologia Cassidian zabezpieczyła królewski ślub w Sztokholmie

Technologia Cassidian zabezpieczyła królewski ślub w Sztokholmie

Podczas ślubu księżniczki Madeleine i Christophera O’Neilla, który odbył się 8 czerwca w Sztokholmie, szwedzkie siły bezpieczeństwa korzystały z technologii komunikacji radiowej TETRA firmy Cassidian, dla zapewnienia płynności wszystkich działań i zagwarantowania bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

Sztokholmska policja wspólnie ze Szwedzką Służbą Bezpieczeństwa korzystała z Rakel — ogólnokrajowej sieci łączności radiowej TETRA, zbudowanej przez firmę Cassidian oraz zarządzanej przez Szwedzką Cywilną Agencję ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, i była odpowiedzialna za bezpieczeństwo około 470 ważnych gości, a także za zabezpieczanie szwedzkiej stolicy podczas uroczystości. Wśród gości byli między innymi członkowie rodziny królewskiej i politycy z całego świata, którzy uczestniczyli w ślubie.

Środki bezpieczeństwa podjęto już 7 czerwca, gdy pierwsi goście dotarli do Sztokholmu. Po ceremonii ślubnej, która odbyła się następnego dnia w kaplicy na zamku królewskim w Sztokholmie, nowożeńcy przejechali w orszaku poprzez wypełnione tłumem ulice stolicy. Orszak rozciągał się na niemal 350 metrów i liczył 60–65 koni oraz pojazdów. Ponadto, w pochodzie maszerowało 800 żołnierzy szwedzkich sił zbrojnych, a tysiące turystów i mieszkańców Sztokholmu brało udział w uroczystościach w całym mieście. Dla zapewnienia dodatkowego wsparcia, wysłano około 90 ochotników ze szwedzkiej policji.

Zamknięto dla ruchu niektóre części Sztokholmu i przestrzeń powietrzną nad starym miastem, po którym przemieszczał się orszak ślubny, jak również Pałac Drottningholm, w którym przygotowano obiad. Obszar ten był patrolowany przez śmigłowce szwedzkiej policji, straży przybrzeżnej i inne. Prywatne łodzie miały zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 200 metrów do statku z nowożeńcami na pokładzie. Ponad 300 dziennikarzy z całego świata relacjonowało uroczystości, a ich obszerne fragmenty prezentowano w telewizji.

Wszystkie siły bezpieczeństwa zaangażowane w te wydarzenia były bardzo zadowolone z sieci TETRA i znakomitego funkcjonowania usług komunikacji w tak wymagającej sytuacji.

 

Źródło: www.cassidian.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń